fbpx

sierpień 2020

13

2:08:00

ZEA wprowadzają program wirtualnych szkoleń dla kandydatów na motorniczych

Zarząd dróg w Dubaju wraz z operatorem transportu publicznego stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich – Sarco – wdrożyły nowoczesny system szkoleń dla motorniczych metra i tramwajów. Wykorzystanie wirtualnej rzeczywistości ma pomóc w zmniejszeniu incydentów drogowych z udziałem pojazdów komunikacji miejskiej.

Szkolenie oparte o rzeczywistość wirtualną będzie stanowić etap uzupełniający pomiędzy zajęciami teoretycznymi a prowadzeniem prawdziwego pojazdu. Ma ono przygotować maszynistę do radzenia sobie w różnych sytuacjach, jakie mogą przydarzyć się podczas jego codziennej pracy. Scenariusze wykorzystywane podczas ćwiczeń oparte są o realne zdarzenia, co w praktyce pozwoli szkolonemu szybciej i lepiej reagować na zagrożenia.

Doskonalenie umiejętności człowieka przy wykorzystaniu tego typu środków ma już zastosowanie w medycynie czy biznesie. Dubajczycy planują szersze wykorzystanie tej technologii w procesie badania incydentów, jak i zapobiegania im, a także w ocenie zagrożeń, z jakimi mogą zetknąć się pracownicy operatora komunikacji publicznej.

Statystki wykazują, że liczba wypadków oraz ofiar, które poniosły w ich wyniku śmierć, jest w Dubaju znacznie niższa od średniej światowej. Pomimo tego władze nie zaprzestają działań mających podnieść poziom bezpieczeństwa na drogach stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Aby tego dokonać, wdrożono programy wykorzystujące sztuczną inteligencję, która pomaga eliminować zagrożenia związane z ruchem pojazdów.


Podziel się

Najczęściej czytane

Kontakt

Redaktor naczelny
Mateusz Wójtowicz
naczelny@serwiskolejowy.pl
Ul. Dąbrowskiego 6
87 - 100 Toruń
magnifiercross
Napisz do nas! linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram