fbpx

sierpień 2020

14

2:08:00

Chiński producent zaprezentował 24-osiową lokomotywę

106 metrów długości i 24 osie - to tylko dwa z imponujących parametrów charakteryzujących nową lokomotywę firmy CRRC Zhuzhou. Chiński producent zaprezentował pierwszy pojazd stworzony na zamówienie państwowego przedsiębiorstwa zajmującego się wydobyciem węgla - China Shenhua Energy.

Konstrukcja o nazwie Shen 24 bazuje na modelu lokomotywy towarowej HXD1 wykorzystywanym przez China Railway. W przeciwieństwie do swojej poprzedniczki, nowy projekt składa się nie z dwóch, a z sześciu członów. Pozwala to na legitymowanie się mocą wynoszącą 28,8 MW, która według producenta wystarcza do przewożenia ładunków o masie 10 000 ton. Prędkość maksymalna lokomotywy wynosi 120 km/h – informuje portal railjournal.com.

Zaprezentowana podczas ceremonii z udziałem władz państwowych oraz przedstawicieli Chińskiej Akademii Inżynierii lokomotywa jest pierwszym z ośmiu zamówionych pojazdów tego typu. HXD1, na którym bazuje Shen 24, produkowany jest od 2006 roku. Według producenta, nowy koncept wyróżnia wyższy niż w modelu bazowym poziom bezpieczeństwa. Ma być też bardziej przyjazny dla środowiska.

Lokomotywy Shen 24 mają kursować na linii kolejowej łączącej Shenmu i Shuozhou, której długość wynosi 266 km. Przedsiębiorstwo China Shenhua Energy już zapowiedziało, że w przyszłości planuje złożyć zamówienie na kolejne 12 pojazdów tego typu.


Podziel się

Najczęściej czytane

Kontakt

Redaktor naczelny
Mateusz Wójtowicz
naczelny@serwiskolejowy.pl
Ul. Dąbrowskiego 6
87 - 100 Toruń
magnifiercross
Napisz do nas! linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram