fbpx

sierpień 2020

21

1:08:52

DB Cargo Polska rozpoczęło współpracę z A.P. Moller-Maersk

Lepsze połączenie pomiędzy południem kraju a gdańskim portem - to efekt współpracy, jaką nawiązały DB Cargo Polska oraz A.P. Moller-Maersk. Ruszyło wspólne przedsięwzięcie przewoźnika kolejowego specjalizującego się w transporcie intermodalnym i jednego z największych armatorów kontenerowych na świecie.

DB Cargo Polska poinformowało na swojej stronie internetowej, że uruchomiło pociągi transportujące kontenery należące do A.P. Moller-Maersk z DCT Gdańsk do terminalu Schavemaker znajdującego się w Kątach Wrocławskich. Połączenie to realizowane jest trzy razy w tygodniu i  zostało skoordynowane ze statkami, które przypływają do polskiego portu z Dalekiego Wschodu. Jak zapewnia przewoźnik, współpraca obu firm przyczyni się do rozwoju transportu na osi północ-południe.

Usługa ma w swym założeniu gwarantować klientom odbiór oraz wysyłkę towarów bez nakładania na nich obowiązku organizowania transportu lądowego. Jednocześnie znacząco wpłynie ona na terminowość i bezpieczeństwo przesyłu towarów. Członek Zarządu DB Cargo Polska Paweł Pucek podkreśla, że powyższe rozwiązanie ma także pozytywny wpływ na środowisko poprzez mniejszą emisję CO2 niż w przypadku innych środków lokomocji.

„Powierzenie DB Cargo Polska obsługi kolejowego serwisu kontenerowego przez jednego z największych morskich armatorów na świecie - tak ważnego dla rozwoju korytarza Północ-Południe, to wyraz zaufania i pewności, co do jakości świadczonych przez nas usług” – dodaje Paweł Pucek.

Zgodnie z informacjami udostępnionymi przez DB Cargo Polska, transport realizowany przez wspomniane pociągi obejmuje wyłącznie kontenery stanowiące własność A.P. Moller-Maersk.


Podziel się

Najczęściej czytane

Kontakt

Redaktor naczelny
Mateusz Wójtowicz
naczelny@serwiskolejowy.pl
Ul. Dąbrowskiego 6
87 - 100 Toruń
magnifiercross
Napisz do nas! linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram