fbpx
Źródło: PKP Intercity

wrzesień 2020

14

1:09:53

Wkrótce akcja „Rower za złotówkę z PKP Intercity”

„Rower za złotówkę” to promocja taryfowa dla rowerzystów, którą przygotowały PKP Intercity z okazji Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu. Akcja potrwa od 16 do 22 września.

Przewóz roweru za 1 zł możliwy będzie w wyznaczonych pociągach Twoich Linii Kolejowych (TLK), InterCity (IC), Express InterCity (EIC) i Express InterCity Premium (EIP). Promocyjne bilety są już w sprzedaży. Można je zakupić w kasach biletowych, poprzez stronę internetową przewoźnika lub u konduktora, przed wejściem do pociągu. Ostania możliwość będzie dostępna w wypadku braku czynnej kasy na stacji.

Obecnie nie wszystkie pociągi są przystosowane do przewozu jednośladów. Ma to się jednak zmienić.

„Wspieramy ruch rowerowy jako jedną z ekologicznych form mobilności, dlatego po zakończeniu prowadzonego przez nas obecnie największego w historii PKP Intercity, wartego 7 mld zł, programu inwestycyjnego, w każdym pociągu będą miejsca na rowery” - powiedział PAP prezes PKP Intercity Marek Chraniuk.

Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu organizowany jest co roku w połowie września. Jego celem jest promocja ekologicznych form mobilności, do których zalicza się transport zbiorowy, rowerowy, pieszy czy multimodalny (łączący kilka rodzajów transportu). Tegoroczna edycja będzie się odbywać pod hasłem „Zeroemisyjna mobilność dla każdego”. Zakończy ją „Dzień bez Samochodu” przypadający 22 września.


Podziel się

Najczęściej czytane

Kontakt

Redaktor naczelny
Mateusz Wójtowicz
naczelny@serwiskolejowy.pl
Ul. Dąbrowskiego 6
87 - 100 Toruń
magnifiercross
Napisz do nas! linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram