fbpx
Twitter.com/LTG Cargo

wrzesień 2020

22

11:09:45

Podpisano umowę ws. powstania polsko-litewskiej spółki intermodalnej

PKP CARGO S.A. i litewska firma LTG Cargo chcą powołać spółkę joint venture obsługującą przewozy intermodalne. Umowę w tej sprawie podpisano 17 września w Wilnie, podczas polsko-litewskich konsultacji międzyrządowych.

Według kontraktu PKP CARGO utworzy wraz z LTG Cargo Polska (spółką zależną LTG Cargo) spółkę celową działającą jako operator logistyczny świadczący przewóz towarów na trasie Litwa-Polska-Europa Zachodnia, włączając w to przeładunek, przetwarzanie dokumentów i dostawę przesyłki bezpośrednio do klienta.

PKP CARGO w komunikacie prasowym wskazało, że „uzyskało gwarancję obsługi przewozów oferowanych przez stronę litewską na odcinku polskim, a w perspektywie również możliwość obsługi odcinków zagranicznych”.

Ta umowa to przykład realizacji strategii Grupy PKP CARGO. Dążymy do tego, aby z przewoźnika kolejowego przekształcić się w operatora logistycznego” – podkreślił prezes PKP CARGO S.A Czesław Warsewicz.

Litewski przewoźnik zaznaczył z kolei, że podpisanie umowy to „nowy rozdział”.

To partnerstwo strategiczne otworzy przed litewskim i polskim biznesem nowe możliwości oferowania jeszcze bardziej konkurencyjnych usług przewozowych” – czytamy na profilu LTG Cargo w serwisie Twitter.

Umowa jest następstwem listu intencyjnego, który we wrześniu 2018 roku został podpisany przez kolejarzy z Polski i Litwy. Dokument dotyczył współpracy w rozwijaniu przewozów kolejowych pomiędzy tymi państwami.

mk


Podziel się

Najczęściej czytane

Kontakt

Redaktor naczelny
Mateusz Wójtowicz
naczelny@serwiskolejowy.pl
Ul. Dąbrowskiego 6
87 - 100 Toruń
magnifiercross
Napisz do nas! linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram