fbpx

wrzesień 2020

22

1:09:48

Powstanie połączenie pasażerskie Warszawa–Wilno

PKP Intercity i UAB LTG Link – spółka zależna Kolei Litewskich, podpisały 17 września list intencyjny w sprawie uruchomienia przewozów pasażerskich na linii Warszawa–Wilno. Usługa ma ruszyć pod koniec 2021 roku.

Czas podróży między stolicami wyniesie 8 godzin, włączając w to zmianę pociągów w Kownie. Przewiduje się, że w początkowym etapie z połączenia będzie korzystało 35 tys. pasażerów rocznie – podaje serwis Railway Gazette. Tabor ma być wyposażony w nowoczesne rozwiązania, m.in. bezprzewodowy internet, klimatyzację i gniazdka elektryczne.

Strona litewska wskazała, że pociąg z Wilna do Warszawy to „jedna z fundamentalnych obietnic, jakie dała swoim pasażerom”.

„Mamy bliskie więzi kulturalne i społeczne z Polską, a wielu z nas ma w tym kraju krewnych i przyjaciół. Połączenie Wilno-Warszawa otwiera wygodne możliwości podróżowania po całej Europie dzięki biletowi Eurail” – zaznaczył Linas Baužys, prezes LTG Link.

Dokument podpisano przy okazji polsko-litewskich konsultacji, które odbywały się w Wilnie w dniach 16-17 września. Podczas międzynarodowych spotkań zawarto również umowę pomiędzy PKP CARGO S.A. i LTG Cargo Polska, dotyczącą powołania spółki joint venture mającej obsługiwać przewozy intermodalne na trasie Litwa-Polska-Europa Zachodnia. [czytaj więcej]


Podziel się

Najczęściej czytane

Kontakt

Redaktor naczelny
Mateusz Wójtowicz
naczelny@serwiskolejowy.pl
Ul. Dąbrowskiego 6
87 - 100 Toruń
magnifiercross
Napisz do nas! linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram