fbpx
Źródło: UTK

wrzesień 2020

24

9:09:24

PLK przekazały policji pół tysiąca nagrań z przejazdów kolejowych

Blisko 500 nagrań z nieodpowiedzialnymi i groźnymi zachowaniami kierowców na przejazdach kolejowo-drogowych przekazały policji PKP Polskie Linie Kolejowe. Filmy dotyczą pierwszego półrocza 2020 roku.

PKP PLK prowadzą całodobowy monitoring na prawie 1800 przejazdach w całej Polsce. Jak informuje spółka, w pierwszej połowie bieżącego roku było 471 wniosków ws. kierowców łamiących przepisy. Przekazane nagrania mają też posłużyć jako materiały na szkoleniach oraz w kampanii społecznej Bezpieczny przejazd – „Szlaban na ryzyko”.

„Nagrania z nieprawidłowym zachowaniem na przejazdach są wykorzystywane na seminariach dla instruktorów nauki jazdy i w edukacji kierowców. Materiały wideo trafiły do 4 tys. ośrodków szkolenia kierowców” – poinformowały PKP PLK.

98% wypadków zdarzających się na przejazdach kolejowych wynika z niezachowania bezpieczeństwa przez kierowców pojazdów drogowych. Nieodpowiedzialność i brawura prowadzą do ignorowania znaku „stop” czy wymijania rogatek, co w konsekwencji może zakończyć się tragedią.


Podziel się

Najczęściej czytane

Kontakt

Redaktor naczelny
Mateusz Wójtowicz
naczelny@serwiskolejowy.pl
Ul. Dąbrowskiego 6
87 - 100 Toruń
magnifiercross
Napisz do nas! linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram