fbpx

wrzesień 2020

30

11:09:46

PKP Intercity podsumowały wakacje

Od początku czerwca do końca sierpnia pociągami PKP Intercity podróżowało ponad 8 mln pasażerów. „To niemal 6 mln mniej niż w czasie ubiegłorocznego okresu letniego” – poinformowała spółka w podsumowaniu wakacji. Spadek zainteresowania kolejowymi przewozami pasażerskimi spowodowany jest epidemią SARS-CoV-2 .

Od czerwca do sierpnia 2019 roku z usług PKP Intercity skorzystało 14,2 mln osób. W 2020 r. ich liczba spadła o 42%. Teraz te statystyki stopniowo się poprawiają.

„W sierpniu PKP Intercity przewiozło ponad dwa razy więcej pasażerów (3,54 mln) niż jeszcze w czerwcu (1,72 mln) i ponad cztery razy więcej niż w maju (840 tys.). Co istotne, mimo iż każdy z letnich miesięcy 2020 r. charakteryzował się spadkiem w stosunku do analogicznych miesięcy w ubiegłym roku, to z każdym kolejnym miesiącem te różnice były coraz mniejsze” –czytamy na stronie przewoźnika.

Między 10 a 16 sierpnia br. ofertę IC wybrało ponad 800 tys. osób. W tym czasie padł również rekord dzienny przewiezionych pasażerów – 144 tys. osób. To najlepszy   wynik PKP Intercity podczas tegorocznych wakacji.

Z danych przedstawionych przez spółkę wynika, że w wakacje najwięcej podróżujących, tj. 390 tys., skorzystało z połączeń relacji Warszawa-Trójmiasto. W analogicznym okresie 2019 roku największą popularnością cieszyła się trasa Warszawa-Kraków. Tego lata PKP Intercity ze stolicy kraju na północ Polski przewiozły o 48% więcej pasażerów niż z Warszawy do Krakowa. Od początku czerwca do końca sierpnia do Gdańska, Gdyni i Sopotu pociągami tego przewoźnika podróżowało łącznie prawie 1,8 mln osób.

Lipiec 2020 r. w przewozach kolejowych podsumował także Urząd Transportu Kolejowego. Szczegóły dostępne są [tutaj].


Podziel się

Najczęściej czytane

Kontakt

Redaktor naczelny
Mateusz Wójtowicz
naczelny@serwiskolejowy.pl
Ul. Dąbrowskiego 6
87 - 100 Toruń
magnifiercross
Napisz do nas! linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram