fbpx

wrzesień 2020

30

2:09:04

Zmiany w systemie przydzielania miejsc w pociągach PKP Intercity

PKP Intercity wdrożyły zmiany w algorytmie przydzielającym miejsca przy zakupie biletów. Dotychczas, w związku z zagrożeniem wynikającym z trwającej pandemii koronawirusa, klienci skarżyli się na nierównomierne rozmieszczenie pasażerów w wagonach przewoźnika.

Pochodzący jeszcze z lat 90. system stwarzał problem dotyczący rozsadzania podróżnych, uniemożliwiając im zachowanie zalecanego przez służby sanitarne dystansu społecznego.

Jak podała spółka, nowe rozwiązania dotyczą pociągów, które kursują od 18 września, ale w pełni widoczne będą od 18 października. Wynika to z 30-dniowego okresu przedsprzedaży biletów na połączenia krajowe.

„Nowe rozwiązanie pozwoli na równomierne rozmieszczenie zarezerwowanych miejsc w wagonach. W pierwszej kolejności w wagonie lub pociągu rezerwowane są skrajne miejsca w kolejnych przedziałach. Po zajęciu tych miejsc dopełniane są kolejne przedziały. W efekcie podróżni będą rozmieszczani w miarę równomiernie we wszystkich wagonach” – podał przewoźnik w komunikacie opublikowanym na serwisie Twitter.

W ostatnim czasie wiceminister infrastruktury Andrzej Bittel poinformował, że PKP Intercity przy wsparciu PKP Informatyki mają stworzyć zupełnie nowy system centralnej rezerwacji miejsc i sprzedaży biletów, zgodny z założeniami projektu Wspólny Bilet. IC zaznacza, że niezależnie od wdrażanych dotychczas zmian, trwają nad tym prace i ogłoszony został już „dialog techniczny z potencjalnymi wykonawcami”.


Podziel się

Najczęściej czytane

Kontakt

Redaktor naczelny
Mateusz Wójtowicz
naczelny@serwiskolejowy.pl
Ul. Dąbrowskiego 6
87 - 100 Toruń
magnifiercross
Napisz do nas! linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram