fbpx
Źródło: PKP Intercity

październik 2020

01

3:10:04

Ruszył ogólnospołeczny program #bezpiecznakolej

Wypracowanie najwyższych standardów bezpieczeństwa dla branży kolejowej - to główny cel programu #bezpiecznakolej, którego inicjatorami są PKP Intercity oraz Polska Izba Producentów Urządzeń i Usług na Rzecz Kolei.

Zainaugurowany 30 września na konferencji „Modernizacja taboru kolejowego” w Mrągowie program ma wypracować jednolite standardy dla przewoźników kolejkowych dotyczące bezpieczeństwa sanitarnego.Wpisują się w to działania związane nie tylko z utrzymaniem czystości taborów, ale także zapewnieniem odpowiednich środków sanitarno-epidemiologicznych.

„Kolej odzyskuje należne jej miejsce między innymi dzięki kwestiom szeroko rozumianego bezpieczeństwa podróży, które dla nas jako przewoźnika zaczyna się już w momencie planowania wyjazdu przez pasażera, a kończy dopiero, gdy podróżny opuści dworzec. Kolej to środek transportu, któremu można zaufać, a my będziemy nadal pracować nad tym, aby to zaufanie do kolei tylko się pogłębiało” – podkreślił cytowany w komunikacie Adam Laskowski, członek zarządu PKP Intercity.

Kampania #bezpiecznakolej skierowana będzie również do pasażerów. Takie działania mają umocnić wizerunek kolei, jako bezpiecznego i wiarygodnego środka transportu.

PKP Intercity opublikowały również poradnik pasażera, w którym znajdują się zasady podróżowania w czasie pandemii. [czytaj więcej]


Podziel się

Najczęściej czytane

Kontakt

Redaktor naczelny
Mateusz Wójtowicz
naczelny@serwiskolejowy.pl
Ul. Dąbrowskiego 6
87 - 100 Toruń
magnifiercross
Napisz do nas! linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram