fbpx

październik 2020

09

8:10:51

W Warszawie odbył się IX Kongres Transportu Publicznego

1 października 2020 r. w warszawskim Centrum Nauki Kopernik odbył się IX Kongres Transportu Publicznego i Inteligentnego Miasta. Organizatorami wydarzenia byli Zespół Doradców Gospodarczych TOR i serwis internetowy Transport-Publiczny.pl.

Podczas składającego się z trzech sesji spotkania poruszono tematy związane z wpływem pandemii koronawirusa SARS-CoV-2 na rynek komunikacji zbiorowej, zmianami na tym rynku oraz stojącymi przed nim wyzwaniami. Obok prelekcji pojawiły się również debaty z udziałem m.in. polityków i organizatorów transportu publicznego.

W kongresie uczestniczył prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski, który jako patron honorowy otworzył wydarzenie.

„Czasy są trudne, wszystko się zmienia. Nikt nie wie, jak będzie wyglądać świat za kilka lat. Nie wiadomo, czy zmiany, które obserwujemy dzisiaj, będą trwać” – zwrócił uwagę polityk, nawiązując do obecnej pandemii.

Organizowany od 2012 roku Kongres Transportu Publicznego jest jedną z największych konferencji przeznaczonych dla branży transportu zbiorowego i mobilności. Dotąd odbywał się już w Warszawie, Poznaniu i Bydgoszczy.


Podziel się

Najczęściej czytane

Kontakt

Redaktor naczelny
Mateusz Wójtowicz
naczelny@serwiskolejowy.pl
Ul. Dąbrowskiego 6
87 - 100 Toruń
magnifiercross
Napisz do nas! linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram