fbpx

październik 2020

16

12:10:00

W Korei Płd. powstaje biletomat sterowany głosem

Południowokoreańska firma MediaZen opracowuje automat biletowy aktywowany i sterowany głosem. Urządzenie ma być środkiem ułatwiającym walkę z trwającą od marca 2020 r. na całym świecie pandemią koronawirusa SARS-CoV-2.

Jak donosi brytyjski portal kolejowy „Railway Gazette”, Centrum badawcze MediaZen opracowało technologię do rozpoznawania i syntezy mowy mogącą funkcjonować w głośnym otoczeniu dzięki rozróżnianiu akustyki i modeli językowych.

Bezkontaktowy biletomat będzie przetwarzał języki angielski i koreański, a jego pilotażowe egzemplarze pojawią się w listopadzie na dwóch południowokoreańskich stacjach lotniskowych obsługujących dużą liczbę międzynarodowych pasażerów.

Założona w 2000 roku firma MediaZen specjalizuje się w rozwiązaniach technologii głosowej wdrażanych w branży motoryzacyjnej i urządzeniach cyfrowych. Do jej sztandarowych projektów należy innowacyjny silnik SDS (Speech Dialog System) ułatwiający komunikację z systemami informacyjno-rozrywkowymi m.in. w samochodach.


Podziel się

Najczęściej czytane

Kontakt

Redaktor naczelny
Mateusz Wójtowicz
naczelny@serwiskolejowy.pl
Ul. Dąbrowskiego 6
87 - 100 Toruń
magnifiercross
Napisz do nas! linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram