fbpx

październik 2020

26

9:10:55

Węgry przygotowują szybką kolej do Warszawy

Dziennik „Magyar Hirlap”, powołując się na węgierskie Ministerstwo Innowacji i Technologii, podaje, że ruszyły przygotowania do budowy linii pasażerskiej szybkiej kolei na trasie Budapeszt-Warszawa.

Informacja o przedsięwzięciu dotyczy węgierskiego odcinaka trasy i mówi o rozpoczęciu studium wykonalności, uwzględniającego pod kontem przepływu pasażerów i kwestii gospodarczych również pozostałe państwa Grupy Wyszehradzkiej. Jak donosi serwis Forsal.pl, na przygotowanie analizy przeznaczono 4,2 mln euro. Ma być gotowa w lecie przyszłego roku.

Przewiduje się, że linia będzie biegła z Budapesztu na zachód przez Mór i Győr, następnie na Słowacji przez Dunajską Stredę lub Rajkę, a dalej przez Bratysławę, czeskie Brno i Ostrawę do Katowic. Przejazd z Budapesztu do Warszawy ma potrwać 5,5 godziny. Na odcinku węgierskim pociąg będzie się rozpędzał nawet do 350 km/h.


Podziel się

Najczęściej czytane

Kontakt

Redaktor naczelny
Mateusz Wójtowicz
naczelny@serwiskolejowy.pl
Ul. Dąbrowskiego 6
87 - 100 Toruń
magnifiercross
Napisz do nas! linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram