fbpx

październik 2020

29

8:10:22

PKP IC: Zaplanujmy wcześniej podróże związane z 1 listopada

O wcześniejsze planowanie podróży w okolicach Wszystkich Świętych apelują do swoich klientów PKP Intercity. Przewoźnik przypomina, że w związku z trwającą pandemią koronawirusa, aktualnie w pociągach zajętych może być maksymalnie 50% wszystkich miejsc siedzących.

PKP Intercity zapewniają, że są przygotowane do obsługi pasażerów zamierzających udać się w podróż w związku ze świętem przypadającym 1 listopada. Na tę okoliczność przygotowały dodatkowe wagony i planują dostosowanie składów do bieżącego obłożenia w pociągach. Jednocześnie przewoźnik wskazuje rozważenie możliwości podróżowania w dniach poprzedzających święto lub wkrótce po nim.

Osoby, które zdecydują się na wcześniejszy zakup biletów, zyskają „atrakcyjne promocje cenowe”. Podróżujący pomiędzy największymi polskimi miastami mogą też skorzystać z wyszukiwarki tanich połączeń „Łowcy Super Promo”. [czytaj więcej]

PKP IC przypomina podróżnym o szczególnych środkach bezpieczeństwa wynikających z pandemii. Zachęca m.in. do kupowania biletów kanałami zdalnymi oraz wybierania przejazdów „w mniej popularnych godzinach”.

W trosce o bezpieczeństwo podróży, PKP Intercity ściśle kontroluje poziom zajętości miejsc nie tylko w poszczególnych relacjach, ale także na każdym odcinku podróży. Dlatego też cały czas obowiązkowa jest rezerwacja miejsc we wszystkich kategoriach pociągów. Jednocześnie pasażerowie mają możliwość zajmowania dowolnych miejsc w obrębie posiadanej klasy wagonu, bez względu na wskazane miejsce na zakupionym bilecie” - podaje PKP IC na swojej stronie internetowej.

Porady dotyczące bezpiecznego podróżowania pociągami w okresie pandemii można znaleźć w opublikowanym przez PKP Intercity „Poradniku pasażera”, o którym pisaliśmy [tutaj].


Podziel się

Najczęściej czytane

Kontakt

Redaktor naczelny
Mateusz Wójtowicz
naczelny@serwiskolejowy.pl
Ul. Dąbrowskiego 6
87 - 100 Toruń
magnifiercross
Napisz do nas! linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram