fbpx

listopad 2020

04

12:11:22

Pandemia: studenci nadal mogą korzystać z ulg na zakup biletów

Studenci, których legitymacje nie posiadają aktualnych hologramów, mogą w dalszym ciągu korzystać z ulgowych przejazdów koleją. Warunkiem jest ważność dokumentu w poprzednim roku akademickim – informuje Urząd Transportu Kolejowego.

Sytuacja epidemiologiczna w kraju sprawiła, że uczelnie wyższe zmuszone zostały do prowadzenia zajęć w systemie zdalnym. Tego typu rozwiązanie, wynikające z ustaw i rozporządzeń rządowych, ma na celu zapobiegać dalszemu rozprzestrzenianiu pandemii wywołanej przez wirusa SARS-CoV-2. Przekłada się to na brak możliwości dokonania prolongaty na legitymacjach studenckich.

Podobna sytuacja miała już miejsce w maju tego roku, kiedy wprowadzono obostrzenia mające zapobiec wzrostowi zachorowań na COVID-19. Podjęto wtedy decyzję o przedłużeniu terminu ważności legitymacji do końca maja, a termin, do którego należało dokonać zmian, wyznaczono na 29 listopada 2020 r.

Stale wzrastająca liczba zakażeń sprawiła, że 19 października weszło w życie rozporządzenie Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, zgodnie z którym studenci realizują zajęcia z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość. Tym samym automatycznie przedłużono ważność legitymacji, co uprawnia ich posiadaczy do przejazdów ulgowych przy okazaniu powyższego dokumentu.

Termin przedłużenia ważności określono na 60 dni od chwili zniesienia wprowadzonych obostrzeń. Do tego czasu studentom nie grożą konsekwencje za brak ważnego hologramu na dokumencie uprawniającym do przejazdu ulgowego.

Decyzja Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego dostępna jest [tutaj].


Podziel się

Najczęściej czytane

Kontakt

Redaktor naczelny
Mateusz Wójtowicz
naczelny@serwiskolejowy.pl
Ul. Dąbrowskiego 6
87 - 100 Toruń
magnifiercross
Napisz do nas! linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram