fbpx

listopad 2020

05

11:11:32

PKP PLK i Ambasador Estonii rozmawiali o Rail Baltica

Zaawansowanie i obszar prac, a także wymiana doświadczeń z zakresu realizowania inwestycji dotyczących Rail Baltica stanowiły temat rozmów w czasie wideokonferencji z udziałem przedstawicieli PKP PLK oraz Ambasadora Estonii w Polsce Martina Rogera. Inwestycja jest priorytetowym projektem UE mającym połączyć Niemcy, Polskę, Litwę, Łotwę i Estonię.

Spółka PKP PLK poinformowała na swojej stronie internetowej, że odbyta 26 października konferencja jest kolejnym tego typu spotkaniem, mającym na celu zorientowanie partnerów z krajów nadbałtyckich w kwestii realizacji tego przedsięwzięcia. Strona polska wykonała już 1/3 prac związanych z budową korytarza transkontynentalnego.

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. jako spółka, która już realizuje prace na trasie Rail Baltica, może dzielić się swoim dotychczasowym doświadczeniem z partnerami z krajów nadbałtyckich, którzy są na początku inwestycji. Przedstawienie zakresu i harmonogramu prac oraz współpraca przy realizacji inwestycji są niezbędne do stworzenia w przyszłości dobrej oferty międzynarodowych połączeń dla podróżnych” podkreślił Ireneusz Merchel, prezes Zarządu PKP PLK S.A.

Zarządca polskiej sieci kolejowej zakłada, że prace związane z realizacją Rail Baltica zostaną ukończone do 2027 roku. Obejmują one szereg prac modernizacyjnych oraz rozbudowę infrastruktury na linii łączącej Warszawę z Kownem, Rygą oraz Tallinnem. Ma ona zaowocować większą liczbą połączeń pasażerskich między krajami, zwiększeniem komfortu podróżnych, a także poprawą warunków przejazdu dla pociągów towarowych.

W lutym i maju tego roku przedstawiciele PKP PLK rozmawiali ze stroną litewską, a także podmiotem odpowiedzialnym za realizację prac nad Rail Baltica na terenie Litwy, Łotwy i Estonii – spółką RBRail. Konsultacje między wykonawcami są niezbędne dla uzyskania kompatybilności systemów, które funkcjonować będą na całej trasie budowanej w ramach projektu.


Podziel się

Najczęściej czytane

Kontakt

Redaktor naczelny
Mateusz Wójtowicz
naczelny@serwiskolejowy.pl
Ul. Dąbrowskiego 6
87 - 100 Toruń
magnifiercross
Napisz do nas! linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram