fbpx

listopad 2020

06

1:11:12

PKP PLK: W niedzielę ostatnia w tym roku korekta rozkładu jazdy

W niedzielę 8 listopada zostanie wprowadzona ostatnia w bieżącym roku korekta rozkładu jazdy pociągów. Zmiany zapewnią zgodne z rozkładem podróże i umożliwią realizacje inwestycji – informują PKP Polskie Linie Kolejowe.

Od 8 listopada na trasę Białystok – Zgorzelec – Białystok wraca pociąg IC Nałkowska, który w ostatnim czasie jeździł w skróconej relacji Białystok – Węgliniec – Białystok. Na trasie do Zakopanego kontynuowana jest komunikacja zastępcza na odc. Kraków – Zakopane za pociągi TLK Karpaty, TLK Małopolska i IC Witkacy (rel. Gdynia Główna - Zakopane - Gdynia Główna). Pełną listę zmian można znaleźć [tutaj].Korekta będzie obowiązywała do 12 grudnia bieżącego roku.

Szczegółowe informacje odnośnie aktualnego rozkładu jazdy pociągów sprawdzimy również na stacjach i przystankach. Są dostępne także w internecie,na [portalu pasażera] i na [rozkład-pkp.pl], oraz w aplikacjach mobilnych Portal Pasażera i Rozkład-PKP. Godziny odjazdów i przyjazdów pociągów są wyświetlane również na tablicach oraz infokioskach na stacjach kolejowych.

Nowe perony i dalsze prace na torach

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. kontynuują też realizację projektów z Krajowego Programu Kolejowego o wartości blisko 76 mld zł. Na torach prowadzone są prace modernizacyjne, a zmiany w rozkładzie umożliwią przejście do ich kolejnych etapów. Chodzi między innymi o zakończenie prac na jedynym torze i rozpoczęcie ich na sąsiednim. Dla poprawienia komfortu pasażerów i polepszenia możliwości transportu towarów prace trwają między innymi na trasach Warszawa – Lublin, Warszawa – Białystok, Warszawa – Poznań, Kraków – Zakopane. Zmieniają się linie na terenie łódzkiego węzła kolejowego (m.in. Łódź – Kutno, Łódź Kaliska – Zduńska Wola, Łódź – Łowicz).

Pasażerowie kolei mogą już korzystać z nowych peronów, w tym w Małopolsce na przystankach Chełmek Fabryka i Gorzów Chrzanowski na modernizowanej trasie Trzebinia – Oświęcim. Podobnie będzie w Szamotułach i Pęckowie (Wielkopolska) na linii Poznań – Szczecin oraz na przystanku Wiewiecko (zachodniopomorskie) na trasie Szczecinek – Runowo Pomorskie.

Bezpieczna podróż

Spółka PKP Polskie Linie Kolejowe zwraca uwagę na konieczność zachowania bezpieczeństwa w czasie podróży pociągiem w związku z epidemią koronawirusa. Należy pamiętać o przestrzeganiu reżimu sanitarnego na stacjach, dworcach i w pociągach. O obowiązku zachowania dystansu społecznego oraz konieczności zakrywania ust i nosa przypominają komunikaty magnetofonowe i plakaty. Zasady te obowiązują również w czasie podróży. W przypadku problemów dostępny jest całodobowy numer alarmowy Straży Ochrony Kolei: 22 474 00 00.

Zobacz także:


Podziel się

Najczęściej czytane

Kontakt

Redaktor naczelny
Mateusz Wójtowicz
naczelny@serwiskolejowy.pl
Ul. Dąbrowskiego 6
87 - 100 Toruń
magnifiercross
Napisz do nas! linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram