fbpx
Źródło: www.alstom.com

grudzień 2020

02

3:12:48

Alstom ze wszystkimi zezwoleniami na przejęcie Bombardier Transportation

1 grudnia br. Alstom ogłosił na swojej stronie internetowej, że otrzymał wszystkie niezbędne pozwolenia regulujące przejęcie od kanadyjskiej spółki Bombardier jej pionu specjalizującego się w branży transportowej. Strony zakładają zrealizowanie transakcji do 29 stycznia 2021 r.

Międzynarodowy koncern notowany na paryskiej giełdzie powiadomił o zamiarze przejęcia Bombardier Transportation w lutym 2020 r. Podpisanie oficjalnej umowy kupna-sprzedaży ogłoszono 16 września, po tym jak strony wyraziły gotowość do wypełnienia zobowiązań nałożonych przez Komisję Europejską.

KE podjęła decyzję o warunkowej akceptacji transakcji 31 lipca br. Przed wydaniem zgody organ unijny przeprowadził dochodzenie wynikające z obaw o możliwość naruszenia zasad konkurencyjności. W jego następstwie wprowadzono zmiany dotyczące warunków przejęcia przez Alstom 100% udziałów w Bombardier Transportation. Koncern zobowiązany został m.in. do sprzedaży platformy kolejowej Coradia Polyvalent oraz fabryki w Reichshoffen.

Koszt transakcji wycenia się na kwotę od 5,5 mld do 5,9 mld euro. W jej wyniku Alstom stanie się drugim na świecie producentem w branży kolejowej. Liderem pozostanie chiński CRRC.

Na początku 2019 r. Komisja Europejska udaremniła fuzję Alstomu i Siemensa. W wyniku dochodzenia przeprowadzonego przez Komisję ds. Konkurencji UE stwierdzono, że taki ruch doprowadziłby do przejęcia 70% udziałów w rynku sprzętu kolejowego.

hp


Podziel się

Najczęściej czytane

Kontakt

Redaktor naczelny
Mateusz Wójtowicz
naczelny@serwiskolejowy.pl
Ul. Dąbrowskiego 6
87 - 100 Toruń
magnifiercross
Napisz do nas! linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram