fbpx
Źródło: KMP w Toruniu

grudzień 2020

02

3:12:30

Tragiczny wypadek na przejeździe kolejowym pod Toruniem

W Papowie Toruńskim w gminie Łysomice (woj. kujawsko-pomorskie) około godz. 10:30 doszło do śmiertelnego wypadku. Kierowca Forda zmierzający w stronę Papowa Osiek wjechał wprost pod nadjeżdżający szynobus. Na skutek zderzenia mężczyzna zginął na miejscu – podaje KMP w Toruniu.

Z ustaleń śledczych wynika, że kierujący samochodem poruszał się drogą krajową nr 91 prowadzącą w kierunku Gdańska. W podtoruńskiej miejscowości Papowo wykonał manewr skrętu w prawo i wjechał na przejazd kolejowy, pod koła szynobusu przewoźnika Arriva.

Do sprawy, w komentarzu dla Serwisu Kolejowego, odniosła się rzecznik Arriva Group Joanna Parzniewska.

„Potwierdzam, że taki wypadek miał miejsce. Pozostajemy do pełnej dyspozycji służb. Przyczyny zdarzenia zostaną wyjaśnione w wyniku śledztwa. Ze swojej strony zapewniliśmy zastępczą komunikację autobusową dla pasażerów” – wskazała rzecznik Arrivy.

60-letni kierowca Forda poniósł śmierć na miejscu. Do wypadku zostali skierowani policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Toruniu. Dokładny przebieg zdarzenia zostanie wyjaśniony w toku śledztwa, które poprowadzi toruńska prokuratura.

pg


Podziel się

Najczęściej czytane

Kontakt

Redaktor naczelny
Mateusz Wójtowicz
naczelny@serwiskolejowy.pl
Ul. Dąbrowskiego 6
87 - 100 Toruń
magnifiercross
Napisz do nas! linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram