fbpx
źródło: TMH International/facebook.com

grudzień 2020

05

5:12:00

TMH rozpoczyna działalność w Izraelu

Izrael stał się ósmym krajem, w którym swoją działalność rozwija Transmshholding International – międzynarodowy producent taboru kolejowego. Na nowym rynku koncern reprezentuje spółka joint venture TMH Israel – podaje serwis Railwaypro.com.

Firmę działającą na rynku izraelskim współtworzą TMH International (70% udziałów) oraz Patrick Landau (pozostałe 30%), który został prezesem tamtejszego przedstawicielstwa międzynarodowego koncernu. Transmashholding specjalizuje się m.in. w produkcji lokomotyw, wagonów, a także pociągów miejskich i metra.

Jak podaje Railwaypro.com, delegacja TMH składająca się z kierownictwa firmy spotkała się z przedstawicielami Ministerstwa Transportu Izraela, Kolei Izraelskich oraz władz transportowych z Jerozolimy i Hajfy, aby omówić potencjalne możliwości w sektorze mobilności.

Firma jest zdeterminowana, aby stworzyć tutaj dobrze prosperujący i kompletny przemysł kolejowy, co przełoży się również na tworzenie miejsc pracy i wzrost lokalnego łańcucha dostaw. Szeroka wiedza i doświadczenie firmy pozwolą nam oferować usługi dla całej branży kolejowej w Izraelu i przyspieszyć transport izraelski” – powiedział Kirill Lipa dyrektor generalny TMH przy okazji wizyty w Izraelu.

TMH International to międzynarodowy pion rosyjskiego giganta Transmashholding. Firma założona w 2002 roku jest największym producentem taboru w Rosji i jednym z wiodących na świecie. Poza Izraelem działa także w Argentynie, Kazachstanie, Egipcie, RPA, Niemczech oraz na Kubie i Węgrzech.

Patrick Landau, czyli prezes TMH Israel, zasiada także w zarządzie Maydex AG – międzynarodowego przedsiębiorstwa działającego m.in. w sektorze infrastruktury i transportu - także na rynku izraelskim.

hp


Podziel się

Najczęściej czytane

Kontakt

Redaktor naczelny
Mateusz Wójtowicz
naczelny@serwiskolejowy.pl
Ul. Dąbrowskiego 6
87 - 100 Toruń
magnifiercross
Napisz do nas! linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram