fbpx
Źródło: Cyprusshippingnews.com

grudzień 2020

07

2:12:23

Rusza połączenie intermodalne między portami w Salonikach i Sofii

Do połowy stycznia 2021 r. trwać będą rozpoczęte w listopadzie testy związane z uruchamianym połączeniem intermodalnym między portem w Sofii i portem w Salonikach. Pozwolą one dopracować proces świadczenia usług transportowych obu obiektów.

Nowe połączenie ma realnie wpłynąć na poprawę przepływu towarów między portem morskim w Salonikach a suchym portem w stolicy Bułgarii. Przejazd pociągu w pilotażowym etapie wdrażania połączenia trwa 16 godzin. Pierwszy kurs na trasie wynoszącej 350 km zrealizowano 27 listopada.

Wstępna faza projektu ma na celu wyeliminowanie wszelkie niedociągnięć, które mogą generować utrudnienia w świadczeniu usługi przepływu towarów między portami. Odbywający się raz w tygodniu kurs planowany jest w sposób, który zapewnia najlepszą wydajność usługi. Jednocześnie ma on nie zakłócać funkcjonowania rynku kolejowego na wyznaczonej trasie.

Regularne cotygodniowe połączenie między portem w Salonikach a suchym portem w Sofii zwiększy konkurencyjność portu i znacząco przyczyni się do rozwoju gospodarki lokalnej, krajowej i południowo-wschodniej Europy poprzez wzmocnienie importu i eksportu” – stwierdził dyrektor zarządzający portu w Salonikach Franco Nicola Cupolo.

hp


Podziel się

Najczęściej czytane

Kontakt

Redaktor naczelny
Mateusz Wójtowicz
naczelny@serwiskolejowy.pl
Ul. Dąbrowskiego 6
87 - 100 Toruń
magnifiercross
Napisz do nas! linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram