fbpx
Źródło: Pixabay.com

grudzień 2020

07

10:12:28

UIC wyłonił najlepsze startupy 2020 roku

Międzynarodowy Związek Kolei ogłosił zwycięzców tegorocznej edycji UIC Digital Awards. Celem konkursu jest wyłonienie najlepszych startupów, mogących realnie wpłynąć na rozwój i przyszłość sektora kolejowego. Była to już piąta odsłona wydarzenia. Jej wyniki poznaliśmy 4 grudnia.

Do castingu na najlepszy startup mogą zgłaszać się twórcy chcący zrealizować swoje pomysły dotyczące branży kolejowej. Zwycięzcy wyłonieni przez UIC zaprezentują swoje pomysły podczas cyfrowej konferencji organizowanej przez związek. W tym roku odbędzie się ona 11 grudnia.

Kapituła konkursu ogłasza zwycięskie projekty w trzech kategoriach: produktywność, bezpieczeństwo oraz usługi.

Zwycięzcą pierwszej została francuska firma Mindsay. Specjalizuje się ona w dostarczaniu rozwiązań z zakresu automatyzacji obsługi klienta dla podmiotów działających m.in. w branży bankowości, ubezpieczeń, telekomunikacji oraz obsłudze turytów i przewozów pasażerskich.

W dziedzinie usług za najlepszy uznano startup, którego pomysłodawcą jest RailWatch GmbH & Co. KG z Niemiec. Podmiot ten specjalizuje się w prowadzeniu szkoleń dla maszynistów i z zakresu ochrony środowiska. Firma zaprojektowała także system, który pozwala na pełne skanowanie pociągów. Bazuje on na zainstalowanych w torach czujnikach i kamerach dokonujących pomiarów przejeżdżających pociągów. Pozyskane w ten sposób dane przesyłają do operatorów.

Za najbardziej innowacyjne startupy dotyczące kwestii bezpieczeństwa uznano projekty dwóch przedsiębiorstw – chińskiego Beijing JingWei Information Technology Co. oraz IVM srl z Włoch.

Chińskie przedsiębiorstwo specjalizuje się w dystrybucji oprogramowań i dostawie usług konsultingowych, w tym z zakresu bezpieczeństwa funkcjonalnego. Drugi z laureatów (IVM srl) zajmuje się rozwojem systemów monitorowania i diagnostyki układów jezdnych pociągów.

Poza zwycięskimi startupami ogłoszono także zdobywców drugich miejsc. W kategorii „produktywność” był to niemiecki KNOUX. Przedsiębiorstwo Krajowe „Kazachstan Temir Zholy” wyróżniono drugą lokatą za koncepcję dotyczącą bezpieczeństwa. W dziedzinie usług miejsce to przypadło ROAV7 z Francji.

hp


Podziel się

Najczęściej czytane

Kontakt

Redaktor naczelny
Mateusz Wójtowicz
naczelny@serwiskolejowy.pl
Ul. Dąbrowskiego 6
87 - 100 Toruń
magnifiercross
Napisz do nas! linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram