fbpx
Źródło: Youtube/BombardierRail

grudzień 2020

08

2:12:52

Bombardier zainwestuje 25 mln euro w Crespin

Jak podają francuskie media, Bombardier Transportation zamierza zainwestować 25 mln euro w zakład znajdujący się w miejscowości Crespin. Ruch ten ma zwiększyć moce produkcyjne placówki o 25%. Producent taboru kolejowego planuje zatrudnić na stałe 400 dodatkowych pracowników.

Inwestycja Bombardier Transportation w znajdującą się na północy Francji fabrykę ma przede wszystkim polepszyć warunki pracy – w tym w warsztatach blacharsko-lakierniczych. Około 1 mln euro przeznaczonych zostanie na redukcję emisji substancji lotnych, które uwalniają się podczas malowania. Ponadto firma dofinansuje także automatyzację, która pomoże zwiększyć produkcję wagonów z 800 do 1000 sztuk rocznie.

Bombardier zamierza zwiększyć zatrudnienie, aby sprostać zamówieniom, których realizacja uległa opóźnieniu ze względu na pandemię Covid-19. W tym celu największy zakład produkcji taboru we Francji ma zatrudnić 400 dodatkowych osób. Firma stawia przede wszystkim na byłych pracowników Bridgestone i SKF.

„Szwedzki SKF, specjalista w dziedzinie łożysk kulkowych, ogłosił zwolnienia w kilku zakładach we Francji. Japoński gigant opon Bridgestone zamknie fabrykę w Béthune (Pas-de-Calais)” – wskazuje serwis Lapresse.ca.

Spółka ma 5-miesięczne opóźnienie w realizacji zamówień, m.in. na 400 wagonów do pociągów podmiejskich Ile-de-France oraz 500 dla regionalnych, dwupokładowych zespołów trakcyjnych Omneo.

Jak podaje Lapresse.ca, prezes Bombardier Transport France and Benelux Laurent Bouyer twierdzi, że firma ma do zrealizowania kontrakty w wysokości 4 mld euro. Pozwala to na określenie perspektyw na najbliższe 5 lat.

hp


Podziel się

Najczęściej czytane

Kontakt

Redaktor naczelny
Mateusz Wójtowicz
naczelny@serwiskolejowy.pl
Ul. Dąbrowskiego 6
87 - 100 Toruń
magnifiercross
Napisz do nas! linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram