fbpx
Źródło: Pkpcargointernational.com

grudzień 2020

08

3:12:44

PKP Cargo International uruchamia nowe połączenie przewozów intermodalnych

Wchodzący w skład Grupy PKP Cargo przewoźnik międzynarodowy PKP Cargo International poinformował na swojej stronie internetowej o uruchomieniu nowego połączenia intermodalnego. Usługa realizowana od końca listopada łączy słoweński port w Koprze i terminal w Mielniku (Republika Czeska).

Firma informuje, że kontrakt dotyczący przewozu kontenerów realizowany będzie do końca 2021 roku. Na chwilę obecną jest to jeden przejazd w tygodniu, jednak nie wyklucza się zwiększenia częstotliwości kursów. PKP Cargo International nie podaje nazwy firmy, dla której realizowane jest połączenie. Zaznacza jedynie, że jest to jeden ze światowych liderów w branży logistycznej.

„Rozwój transportu międzynarodowego w korytarzu północ-południe oraz bezpośrednie połączenie intermodalne między Republiką Czeską a portami Morza Adriatyckiego to ważny element naszej strategii na przyszłość. Transport kombinowany i bezpośrednie połączenie Europy Środkowej ze słoweńskim portem Koper od wielu lat jest integralną częścią naszego portfolio usług” - stwierdził cytowany na stronie internetowej firmy Maciej Walczyk, Prezes Zarządu PKP Cargo International.

Przewoźnik podkreśla, że nowe połączenie realizuje na własnej licencji, dzięki wchodzącym w jego skład podmiotom - Primol-Rail (Słowenia) oraz PKP Cargo International HU (Węgry). Jest to kolejna z tras obsługiwana przez spółkę w tzw. korytarzu północ-południe. Międzynarodowy pion Grupy PKP Cargo świadczy także usługi na liniach łączących Koper z takimi miastami jak Trnawa, Paskov i Karwina.

PKP Cargo International to operator działający na terenie całej Europy. Główna siedziba firmy znajduje się w Czechach. Wcześniej przedsiębiorstwo funkcjonowało pod nazwami OKD Doprava oraz AWT. W 2014 roku 80% udziałów w spółce nabyło PKP Cargo, które aktualnie posiada całość jej aktywów. Pod obecną nazwą czeski przewoźnik świadczy usługi od października 2019 r. 

Transport realizowany przez międzynarodowego dostawcę kolejowego pozwala na połączenie głównych rynków Europy Środkowo-Wschodniej oraz Południowej ze strategicznym portem w Koprze. Obiekt ten, mieszczący się nad Morzem Adriatyckim, umożliwia przepływ towarów między tą częścią Starego Kontynentu a krajami śródziemnomorskim oraz rynkami dalekowschodnimi.

hp


Podziel się

Najczęściej czytane

Kontakt

Redaktor naczelny
Mateusz Wójtowicz
naczelny@serwiskolejowy.pl
Ul. Dąbrowskiego 6
87 - 100 Toruń
magnifiercross
Napisz do nas! linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram