fbpx
Źródło zdjęcia: facebook.com/rtapashto

grudzień 2020

11

12:12:44

Otwarto trzy odcinki linii kolejowej z Iranu do Afganistanu

10 grudnia zostały oddane do użytku pierwsze trzy odcinki transgranicznego szlaku kolejowego Khaf-Herat biegnącego z Iranu do Afganistanu. W ceremonii otwarcia uczestniczyli m.in. prezydenci obu krajów.

Jak wskazało irańskie Ministerstwo Dróg i Rozwoju Miast, na odcinkach z Khaf do stacji Rozanak (łączna długość: 140 km), będą kursowały wyłącznie pociągi towarowe. W zależności od potrzeb na szlaku świadczone będą dodatkowe usługi, między innymi z zakresu transportu towarów i osób.

Odcinki zostają oddane do użytku po pomyślnym przejściu testów. Na początku grudnia linią Khaf-Herat odbył się próbny transgraniczny eksport towarów z Iranu do Afganistanu. Na pokładzie pociągu bez przeszkód przetransportowano wówczas ponad 500 ton cementu. [czytaj więcej]

Nowe połączenie kolejowe z Afganistanem to jeden z najważniejszych projektów infrastrukturalnych Iranu, który ma strategiczne znaczenie dla rozwoju gospodarczego obu tych państw.

Władze Iranu przygotowują się obecnie do ukończenia ostatniego odcinka szlaku ze stacji Rozanak do Heratu. Łączna długość całej linii wyniesie 225 km.

pg


Podziel się

Najczęściej czytane

Kontakt

Redaktor naczelny
Mateusz Wójtowicz
naczelny@serwiskolejowy.pl
Ul. Dąbrowskiego 6
87 - 100 Toruń
magnifiercross
Napisz do nas! linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram