fbpx
Źródło: Pixabay.com

grudzień 2020

12

3:12:42

PKP Cargo będzie świadczyć usługi dla wojska

2. Regionalna Baza Logistyczna w Warszawie ogłosiła zamiar zawarcia umowy z PKP Cargo na świadczenie usług z zakresu transportu kolejowego. Całkowita wartość zamówienia wynosi ok. 843 mln zł (bez VAT) – podaje portal Defence24.pl.

Decyzję o złożeniu zamówienia opublikowano 4 grudnia br. W upublicznionym ogłoszeniu 2. RBLog informuje, że umowa z największym przewoźnikiem towarowym w Polsce ma być zawarta na okres 4 lat. Obejmować będzie świadczenie usług z zakresu transportu kolejowego na obszarze kraju oraz w komunikacji międzynarodowej.

Zleceniodawca podkreśla, że realizacją przewozów zajmować się będą zarówno Wojskowe Oddziały Gospodarcze, jak i Jednostki Wojskowe. Usługa obejmować ma transporty operacyjne oraz dostawy zaopatrzenia.

W wyjaśnieniu 2. RBLog podkreśla, że spółka PKP Cargo posiada duże doświadczenie z zakresu realizacji tego typu przewozów. Ponadto dysponuje taborem kolejowym, który pozwala na zapewnienie sprawnego przemieszczania komponentów Sił Zbrojnych RP w czasie pokoju. 

Jednostka zwraca uwagę, że umowa zawarta będzie z przewoźnikiem narodowym. PKP Cargo S.A. w ramach zadań określonych w „Programie Pozamilitarnych Przygotowań Obronnych RP” otrzymało w latach 2018-2019 fundusze z budżetu Ministerstwa Obrony Narodowej na zakup taboru przystosowanego do przewozu najcięższego sprzętu wojskowego.

„Zamawiający 2. RBLog od roku 2012 próbował uruchomić postępowania na usługę transportu kolejowego, z uwagi na brak ofert, do podpisania umowy ramowej nigdy nie doszło. W 2016 roku prowadzony był dialog techniczny, który nie przyniósł żadnych rezultatów. Żaden z potencjalnych wykonawców nie był w stanie wykonać zamówienia” – czytamy w wyjaśnieniu zawartym w publikacji.

hp


Podziel się

Najczęściej czytane

Kontakt

Redaktor naczelny
Mateusz Wójtowicz
naczelny@serwiskolejowy.pl
Ul. Dąbrowskiego 6
87 - 100 Toruń
magnifiercross
Napisz do nas! linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram