fbpx
Źródło: Alstom.com

grudzień 2020

14

2:12:07

Alstom dołącza do stowarzyszenia na rzecz rozwoju szybkiej kolei w USA

Koncern Alstom został członkiem Stowarzyszenia Kolei Dużych Prędkości w Stanach Zjednoczonych (USHSR) i będzie wspierał rozwój sektora kolejowego – informuje brytyjski portal Railway-News.

Amerykańskie organizacje kolejowe i firmy takie jak Alstom liczą, że prezydent-elekt Joe Biden stworzy dobre warunki dla rozwoju sektora kolejowego w USA. Podkreślają, iż polityk wiele razy wypowiadał się pozytywnie o państwowej kolei wskazując, że uczyniłby ją „najczystszą, najbezpieczniejszą i najszybszą na świecie”. Przedsiębiorcy i organizacje mają nadzieję, że pod rządami nowej administracji uda się uruchomić publiczne środki na realizację planu rozwoju szybkiej kolei i zwiększyć zatrudnienie w sektorze.

Jesteśmy dumni witając firmę Alstom jako globalnego, elitarnego członka. Alstom od dawna wspiera misję wprowadzenia kolei dużych prędkości do Ameryki po latach sukcesów we Francji i wielu innych krajach. Firma nieustannie pracuje nad rozwojem technologii kolei dużych prędkości, czyniąc pociągi coraz szybszymi, lżejszymi, bardziej energooszczędnymi, bezpiecznymi i wygodnymi. Alstom ma już doświadczenie i udział w amerykańskim rynku kolei. Cieszy to zwłaszcza teraz, gdy szybka kolej ma się rozwinąć pod rządami nowego prezydenta USA” – wskazał szef USHSR Andy Kunz, cytowany przez Railway-News.

Do obsługi kolei dużych prędkości Alstom oferuje pojazdy z platformy Avelia. W jej skład wchodzą pociągi: Avelia Pendolino, Avelia Euroduplex, the Avelia Liberty i Avelia AGV. Amerykański przewoźnik Amtrak zamówił dotąd 28 maszyn Alstomu. Będą one kursowały na trasach w korytarzu północno-wschodnim. Dwa pierwsze pociągi przechodzą testy, reszta jest w produkcji.

pg


Podziel się

Najczęściej czytane

Kontakt

Redaktor naczelny
Mateusz Wójtowicz
naczelny@serwiskolejowy.pl
Ul. Dąbrowskiego 6
87 - 100 Toruń
magnifiercross
Napisz do nas! linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram