fbpx
źródło: metrans.eu

grudzień 2020

15

3:12:56

Metrans rusza z certyfikatami za bezemisyjne przewozy intermodalne

Spółka zależna Metrans wraz z niemieckim operatorem logistycznym HHLA ruszyły z wydawaniem certyfikatów potwierdzających, że przeładunek i przewóz intermodalny kontenerów odbył się bez emisji gazów cieplarnianych – podaje portal IntermodalNews.

To kolejny krok spółek w ramach inicjatywy PURE, która jest prowadzona od 2019 roku. Chodzi o stosowanie zrównoważonych rozwiązań transportu intermodalnego obejmujących bezemisyjny przesył towarów z portów w Hamburgu, Bremerhaven i Koper do wszystkich baz obsługiwanych przez Metrans.

Inicjatywa polega na elektryfikacji terminali, zakupie energii ze źródeł odnawialnych, montażu suwnic z napędem elektrycznym, a także wdrażaniu ekologicznych pociągów. W efekcie Metrans zdobył certyfikację TÜV Nord, co upoważnia spółkę do wystawiania certyfikatów bezemisyjnego przewozu.

Koszt wydania certyfikatu za przewóz standardowego kontenera o długości 20 stóp wynosi 1 euro. Portal informuje, że Komisja Europejska pracuje nad wytycznymi dla operatorów logistycznych. Dzięki temu będą oni mogli informować klientów o śladzie węglowym procesu transportowego.

pg


Podziel się

Najczęściej czytane

Kontakt

Redaktor naczelny
Mateusz Wójtowicz
naczelny@serwiskolejowy.pl
Ul. Dąbrowskiego 6
87 - 100 Toruń
magnifiercross
Napisz do nas! linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram