fbpx
Źródło: Intercity.pl

grudzień 2020

15

8:12:34

PKP planuje włączyć się w sieć transeuropejskich ekspresów

Warszawa-Berlin-Bruksela – już w 2021 roku na tej trasie mogą kursować składy PKP Intercity. Polski przewoźnik chce uruchomić nowe połączenie w ramach projektu Trans Europe Express 2.0 – podaje „Rzeczpospolita”.

8 grudnia czołowi europejscy przewoźnicy pasażerscy ogłosili zawarcie porozumienia z zamiarem odtworzenia nocnych transeuropejskich połączeń kolejowych. Inicjatywa, o nazwie Trans Europe Express 2.0, ma ruszyć w przyszłym roku. Więcej o tej sprawie pisaliśmy [tutaj].

„Rzeczpospolita”, powołując się na niemieckie Ministerstwo Transportu, wskazuje że wśród pierwszych międzynarodowych połączeń, które mogą zostać uruchomione po nowym roku, znajduje się szlak Warszawa-Berlin-Bruksela. Jeśli plany wejdą w życie, polscy pasażerowie pojadą do stolicy Belgii bez przesiadki.

Zamiar włączenia się w TEE 2.0 potwierdziło „Rzeczpospolitej” PKP Intercity. Według jego rzecznika Katarzyny Grzduk, dla uruchomienia połączenia z Warszawy do Brukseli spółka planuje nawiązanie współpracy z zagranicznymi przewoźnikami oraz unijną administracją.

Gazeta podała, że również Ministerstwo Infrastruktury deklaruje zainteresowanie uruchomieniem pociągów w relacjach międzynarodowych. Polska oferta ma być zależna m.in. od analiz potencjalnej frekwencji i konkurencyjności innych środków transportu.

pg


Podziel się

Najczęściej czytane

Kontakt

Redaktor naczelny
Mateusz Wójtowicz
naczelny@serwiskolejowy.pl
Ul. Dąbrowskiego 6
87 - 100 Toruń
magnifiercross
Napisz do nas! linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram