fbpx
źródło: Uniwagon.com

grudzień 2020

19

4:12:00

TMH i UWC będą wspólnie zaopatrywać Afrykę w wagony

United Wagon Company (UWC) poinformowała 8 grudnia 2020 r. o utworzeniu wraz z TMH Africa (spółka zależna od Transmashholding) przemysłowego partnerstwa kolejowego. Na mocy podpisanej umowy firmy chcą rozwinąć afrykański rynek taboru przez wspólną realizację zamówień na dostawy wagonów towarowych.

Jest to pierwsze tego typu porozumienie zawarte między przedsiębiorstwami. Na mocy podpisanej umowy UWC pozyskała prawo do zlecania TMH Africa realizacji zamówień od klientów z Afryki. Usługi mają obejmować produkcję wagonów towarowych na potrzeby przewoźników operujących na liniach wąskotorowych.

Wierzymy w Afrykę jako rynek, na którym możemy dzielić się naszymi doświadczeniami z obopólną korzyścią dla wszystkich stron. TMHjest idealnym partnerem do rozwijania naszej obecności w Afryce, który zapewnia możliwości optymalizacji dostaw poprzez lokalny montaż i konserwację” – stwierdził w komunikacie UWC jej dyrektor handlowy Ivan Mikhalevich.

Przedstawiciel Transmashholding na kontynent nabył w 2018 roku zakład w Boksburgu (Republika Południowej Afryki), posiadający około 100-letnią historię w zakresie produkcji, serwisu i renowacji taboru. W obiekcie o powierzchni 64 000 m² spółka zatrudnia ponad 200 pracowników. Jest on także wyspecjalizowanym centrum produkcji TMH Group dla potrzeb kolei wąskotorowych – podaje Engineeringnews.co.za.

United Wagon Company to międzynarodowy gigant specjalizujący się w produkcji wagonów towarowych. Spółka notowana jest na liście strategicznie ważnych przedsiębiorstw rosyjskiego Ministerstwa Rozwoju Gospodarczego. Jej moce produkcyjne szacowane są na 20 000 wagonów rocznie.

Transmashholding to największy na rynku rosyjskim i jeden z wiodących na świecie producent taboru kolejowego i transportu miejskiego. Główna siedziba TMH Group znajduje się w Moskwie. Firma posiada 13 zakładów na terenie Rosji i krajów zrzeszonych we Wspólnocie Niepodległych Państw. Ponadto spółki zależne od TMH operują w takich krajach jak RPA, Izrael, Argentyna, Niemcy, Kuba, czy Egipt.

hp


Podziel się

Najczęściej czytane

Kontakt

Redaktor naczelny
Mateusz Wójtowicz
naczelny@serwiskolejowy.pl
Ul. Dąbrowskiego 6
87 - 100 Toruń
magnifiercross
Napisz do nas! linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram