fbpx
Źródło: Facebook/Muzeum Kolejnictwa na Śląsku w Jaworzynie Śląskiej

grudzień 2020

19

8:12:00

Weekend z drezynami w śląskim Muzeum Kolejnictwa

Zespół Muzeum Kolejnictwa w Jaworzynie Śląskiej zaprasza na przedświąteczne spotkanie z klasykami motoryzacji w kolejowej odsłonie. Odwiedzający mogą dziś i jutro obejrzeć drezyny kolejowe Warszawa M20 w świątecznej iluminacji.

W dniach 19 i 20 grudnia w Muzeum Kolejnictwa na Śląsku zostaną zaprezentowane dwie udekorowane drezyny kolejowe Warszawa M20. Pojazdy są w pełni sprawne i całkowicie odrestaurowane. Będzie można oglądać je na obracanej platformie o godzinach: 12:30, 13:30, 14:30, 15:30, 16:30, 17:30 i 18:30.

Drezyny na bazie Warszawy M20 były wykorzystywane na polskiej kolei od 1956 roku. Pojazdy Powstawały przez cały okres produkcji samochodów przez firmę FSO. W roku 2016, dzięki staraniom śląskiego Muzeum Kolejnictwa, jeden taki egzemplarz został odrestaurowany. Teraz zwiedzający będą mogli podziwiać też drugą, bliźniaczą drezynę pozyskaną z Węgier.

Zbigniew Gryzgot, kustosz Muzeum Kolejnictwa na Śląsku, zaprasza do udziału w wydarzeniu.

Zapraszam wszystkich serdecznie do Muzeum Kolejnictwa na Śląsku w Jaworzynie Śląskiej. Na terenie placówki uruchamiamy nasze świąteczne drezyny Warszawy M20 z ’58 roku. Pojazdy zostaną udekorowane świątecznymi lampkami i będą poruszały się po obiekcie” – zapowiada w rozmowie z Serwisem Kolejowym Zbigniew Gryzgot.

Wszystkie szczegóły dotyczące wydarzenia można znaleźć na stronie internetowej [muzeum] oraz na stronie [wydarzenia] na portalu facebook.

pg


Podziel się

Najczęściej czytane

Kontakt

Redaktor naczelny
Mateusz Wójtowicz
naczelny@serwiskolejowy.pl
Ul. Dąbrowskiego 6
87 - 100 Toruń
magnifiercross
Napisz do nas! linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram