fbpx
źródło: pixabay.com

grudzień 2020

23

1:12:26

Polregio przypomina o zasadach bezpieczeństwa w trakcie świątecznych podróży

Trwa końcowe odliczanie dni do świąt Bożego Narodzenia. Największy polski przewoźnik pasażerski Polregio przygotowuje się do obsługi pasażerów w tym okresie i przypomina, że niezbędne świąteczne wyjazdy koleją, warto zaplanować odpowiednio wcześniej. W pociągach wciąż obowiązuje ograniczenie ilości pasażerów, a także ścisłe zasady bezpieczeństwa sanitarnego. Przewoźnik na czas świąt przedłuża ważność biletu turystycznego oraz biletu mini turystycznego.

W trosce o bezpieczeństwo pasażerów oraz załogi, Polregio przypomina o 50-procentowym limicie zajętości miejsc w pociągach. W poszczególnych relacjach i w porozumieniu z władzami samorządów województw, przewoźnik odpowiednio dopasowuje ilość połączeń oraz ilość i pojemność składów kursujących na poszczególnych trasach. We wszystkich pociągach Polregionależy m.in. zasłaniać usta i nos.

W składach przewoźnika od początku trwania pandemii apteczki są wyposażone w maseczki i rękawiczki. Wzmocniony został również nadzór nad sprzątaniem. W ramach codziennego czyszczenia wszystkich pociągów, jak i budynków, przewoźnik zleca dodatkowe dezynfekcje elementów, z którymi podróżni i pracownicy mają najczęściej styczność np. poręcze i klamki. Działania dezynfekujące uwzględniają również kabiny maszynistów, pomieszczenia służbowe obsługi pociągu i biura. Ponadto, już w marcu wprowadzono samoczynne otwieranie drzwi bez konieczności użycia przycisku oraz wyizolowano strefy bezpieczeństwa dla drużyn konduktorskich.

Wszyscy pracownicy drużyn pociągowych zostali również zapoznani z podstawowymi zasadami higieny istotnymi w obniżaniu ryzyka zarażenia wirusami wywołującymi choroby. Pracownicy znają również procedury postępowania w przypadku podejrzenia wystąpienia choroby COVID-19 wśród podróżujących. Załoga ogranicza do niezbędnego minimum bezpośredni kontakt z podróżnymi np. poprzez kontrolę wzrokową dokumentów przewozu.

Pasażerowie wybierający się w podróż pociągiem Polregio w dalszym ciągu powinni pamiętać o zabraniu ze sobą maseczki lub innej osłony na twarz, a także o zasłanianiu ust i nosa przez cały czas trwania podróży oraz zachowywaniu dystansu społecznego.

Polregio na czas świąt przedłuża ważność biletu turystycznego oraz biletu mini turystycznego. Bilet turystyczny oraz bilet mini turystyczny, uprawniające pasażerów do wielokrotnych przejazdów, ważne będą od godz. 18:00 24 grudnia br. do godziny 06:00 28 grudnia br.

Bilety na pociąg Polregio warto kupić za pośrednictwem Internetu, np. w systemie sprzedaży polregio.pl i bezpłatnej aplikacji mobilnej Polregio. Dokonując transakcji w kasach biletowych i u obsługi pociągu przewoźnik zachęca do korzystania z możliwości dokonywania płatności kartą zbliżeniowo.

Pociągi Polregio w okresie świąteczno-noworocznym kursować będą według nowego rozkładu jazdy, który wszedł w życie 13 grudnia 2020 roku. W jego ramach przewoźnik uruchomił liczne nowe połączenia w wielu zakątkach Polski.

Szczegółowe informacje dotyczące nowego rozkładu jazdy pociągów Polregio dostępne są na stronie www.portalpasazera.pl oraz na stronie www.polregio.pl.

Źródło tekstu: Polregio.pl/Serwis Kolejowy


Podziel się

Najczęściej czytane

Kontakt

Redaktor naczelny
Mateusz Wójtowicz
naczelny@serwiskolejowy.pl
Ul. Dąbrowskiego 6
87 - 100 Toruń
magnifiercross
Napisz do nas! linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram