fbpx
źródło: pkp.pl

grudzień 2020

26

11:12:00

Fundacja PKP, PKP PLK oraz PKP LHS wsparły akcję Radia Łódź

Pół tysiąca paczek świątecznych trafiło do najbardziej potrzebujących dzieci z Łodzi i okolic w ramach „Gwiazdki Radia Łódź i Przyjaciół”. W projekcie, wraz z Fundacją Grupy PKP, udział wzięły także spółki kolejowe.

Bez wahania odpowiedzieliśmy na apel Radia Łódź o włączenie się w akcję świątecznej pomocy dzieciom z terenów województwa łódzkiego. To niezwykle cenna inicjatywa, ponieważ dzięki niej możemy choć w niewielkim stopniu wesprzeć tych, którym los nie szczędzi trudności już od najmłodszych lat życia. Udzielając wsparcia, żywimy cichą nadzieję, że dzięki temu nadchodzące Święta będą dla nich tym, czym powinny być dla każdego – czasem radości i beztroski”– mówi Katarzyna Kucharek, prezes zarządu Fundacji Grupy PKP.

Radio Łódź, we współpracy z Caritas Archidiecezji Łódzkiej oraz Polskim Czerwonym Krzyżem, „Gwiazdkę Radia Łódź i Przyjaciół” zorganizowało już po raz jedenasty. Celem akcji charytatywnej jest udzielenie świątecznej pomocy najbardziej potrzebującym małym mieszkańcom z terenów województwa łódzkiego. W tym roku paczki, w których znalazły się słodycze, książki, kolorowanki, maskotki, odblaski i inne niespodzianki, trafiły m.in. do podopiecznych Caritas Polska, Polskiego Czerwonego Krzyża, Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, a także dzieci przebywających w łódzkim pogotowiu opiekuńczym.


Wraz z Fundacją Grupy PKP w akcji udział wzięły także spółki kolejowe: PKP S.A., PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. oraz PKP Linia Hutnicza Szerokotorowa sp. z o.o.

Źródło tekstu: Fundacja Grupy PKP/Serwi Kolejowy


Podziel się

Najczęściej czytane

Kontakt

Redaktor naczelny
Mateusz Wójtowicz
naczelny@serwiskolejowy.pl
Ul. Dąbrowskiego 6
87 - 100 Toruń
magnifiercross
Napisz do nas! linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram