fbpx
źródło: optigfuelsystems.com

grudzień 2020

27

11:12:00

Amerykańska firma oferuje bezemisyjne lokomotywy o mocy od 1200 do 2400 KM

Spółka OptiFuel zadeklarowała, że jest gotowa do realizacji zamówień dot. produkcji nowych bezemisyjnych oraz modernizacji większości standardowych lokomotyw spalinowych. System oferowany przez firmę pozwala przekształcić modele z silnikami wysokoprężnymi w pojazdy zasilane gazem ziemnym i biometanem.

OptiFuel to amerykański producent technologii w zakresie bezemisyjnych rozwiązań dla transportu morskiego, kolejowego oraz generatorów. Obecnie firma wzbogaciła swoją ofertę o silnik zasilany gazem ziemnym lub biometanem (o mocy od 1200 do 2400 KM) dla lokomotyw spalinowych.

Produkt posiada certyfikat EPA (Environmental Protection Agency) – amerykańskiej agencji rządowej odpowiedzialnej m.in. za przestrzeganie wytycznych z zakresu ochrony przyrody. Na swojej stronie internetowej dostawca systemu zapewnia, że jego rozwiązanie ogranicza do zera emisję związków chemicznych, które negatywnie wpływają na środowisko.

Firma z Karoliny Południowej twierdzi, że jest w stanie zmodernizować większość standardowych lokomotyw towarowych. Przebudowa polega na wymianie modułu, w którym znajduje się silnik spalinowy, na konstrukcję OptiFuel z jednostką zasilaną gazem. Operacja ta ma zajmować około 3 godzin. W zależności od rozmiaru ramy, koszt modernizacji wynosi od 1,7 do 2,4 mln dolarów. Cena nowego pojazdu to (w zależności od specyfikacji wybranej przez klienta) kwota od 2 do 2,7 mln USD.

Uważamy, że istnieje zapotrzebowanie na lokomotywy, które dostarczą wartościowe i czystsze, bardziej ekonomiczne rozwiązania jednocześnie dla kolei, jej klientów oraz społeczności miejskich i środowiska” - powiedział Scott Myers, prezes OptiFuel.

Poza przebudową i sprzedażą nowych lokomotyw, OptiFuel oferuje także ich serwisowanie. Bezemisyjne pojazdy objęte są gwarancją przez okres 5 lat lub na 10 000 roboczogodzin. Ponadto firma zapewnia także systemy stacjonarnego oraz mobilnego tankowania gazu.

Silniki dostosowane do lokomotyw OptiFuel oparła na własnym systemie wykorzystywanym w samochodach ciężarowych. Spółka deklaruje, że w 2021 wprowadzi dodatkowe rozwiązania dla rynku kolejowego, morskiego oraz generatorów, oparte na RNG, czyli odnawialnym gazie ziemnym.

hp


Podziel się

Najczęściej czytane

Kontakt

Redaktor naczelny
Mateusz Wójtowicz
naczelny@serwiskolejowy.pl
Ul. Dąbrowskiego 6
87 - 100 Toruń
magnifiercross
Napisz do nas! linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram