fbpx
Źródło: Pixabay.com

grudzień 2020

30

9:12:19

Chińskie koleje spodziewają się 407 mln pasażerów podczas Festiwalu Wiosny

Nawet 407 mln pasażerów spodziewają się przewieźć chińskie koleje podczas trwającego 40 dni szczytu związanego z Festiwalem Wiosny. Okres ten jest corocznym sprawdzianem dla systemu przewozów pasażerskich w Państwie Środka. W 2021 roku dodatkowe wyzwanie stanowić będzie pandemia COVID-19. 

Związany ze świętem szczyt podróży przypadnie na okres od końca stycznia do drugiego tygodnia marca. W tym czasie chińscy przewoźnicy kolejowi muszą sprostać obciążeniu, które stanowi największa coroczna migracja ludności na świecie – podaje serwis Chinadaily.com.cn.

Chińska Korporacja Kolejowa (CRC) zapowiada, że wdrożone zostaną rozwiązania, pozwolające na zorganizowanie przejazdów w taki sposób, by nie niosły one ze sobą ryzyka zakażeniem SARS-CoV-2. W pociągach zostaną m.in. wyodrębnione miejsca dla osób, które poczują się źle w czasie podróży.

Według krajowego operatora kolejowego kulminacja przejazdów będzie miała miejsce od 28 stycznia do 8 marca. W tym czasie liczba pasażerów wynieść może nawet 407 mln. Aby usprawnić podróże, bilety będzie można zakupić już na 30 dni przed spodziewanym wyjazdem.

Festiwal Wiosny jest czasem, kiedy w Chinach obchodzone są najważniejsze święta, m.in. Nowy Rok (zgodnie z kalendarzem chińskim w 2021 r. przypada on na dzień 12 lutego). To także czas tradycyjnego odwiedzania krewnych.

hp


Podziel się

Najczęściej czytane

Kontakt

Redaktor naczelny
Mateusz Wójtowicz
naczelny@serwiskolejowy.pl
Ul. Dąbrowskiego 6
87 - 100 Toruń
magnifiercross
Napisz do nas! linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram