fbpx
Źródło: Facebook.com/Fundacja Grupy PKP

styczeń 2021

01

11:01:00

Fundacja PKP i Michał Kaczmarek zapraszają na koncert charytatywny „Gramy dla Jerzyka!”

Fundacja Grupy PKP wraz z wokalistą Michałem Kaczmarkiem zapraszają na wyjątkowy koncert charytatywny, który odbędzie się 2 stycznia. Celem inicjatywy jest zebranie pieniędzy na operację serca małego podopiecznego Fundacji.

Nasz podopieczny Jerzyk, by żyć potrzebuje 800 tys. złotych na operację ratującą mu życie – czytamy na stronie Fundacji. Do tej pory dziecko przeszło  dwie ciężkie operacje serca i osiem zabiegów ratujących jego życie. Chłopiec przez dwa lata mieszkał w szpitalu, był wiele razy reanimowany. Obecnie przebywa z rodzicami w domu, ale jego stan nie jest dobry i wymaga natychmiastowego leczenia. Klinika w Genewie zaproponowała skorygowanie tego, co w serduszku nadal nie działa poprzez przebadanie przypadłości Jerzyka i leczenie w dwóch etapach kardiochirurgicznych.

Jerzyk pilnie wymaga leczenia. Koszt operacji wynosi 800 tys. zł. By zebrać tak dużą sumę pieniędzy, rodzice zwrócili się do nas o pomoc. Mamy mało czasu, a dzięki uprzejmości Michała organizujemy specjalny i wyjątkowy koncert online podczas, którego będziemy zbierać pieniądze na operację dziecka” – wyjaśnia prezes zarządu Fundacji Grupy PKP Katarzyna Kucharek.

Fundacja podkreśla, że kwota leczenia jest ogromna i znacznie przewyższa możliwości finansowe rodziny. Liczy się każda złotówka! Aby wesprzeć leczenie Jerzyka, wystarczy przekazać środki na nr konta: 59 1320 0019 1649 3010 2000 0017. Treść przelewu: darowizna na cele statutowe – dla Jerzyka.

Cierpienie powoduje u mnie bunt. Szczególnie, kiedy słyszę o bólu dzieci. Nie mogę pogodzić się z tym, że dzieci cierpią, a nawet umierają tylko dlatego, że nie wystarczyło pieniędzy, żeby im pomóc. Najchętniej zagrałbym koncert dla każdego chorego dziecka. Tym razem zaśpiewam dla Jerzyka. Wierzę, że pomoże to otworzyć Wasze serca i Wasze portfele i razem pomożemy mu wygrać wyścig z czasem. Do zobaczenie 2 stycznia o 19:00” – mówi artysta Michał Kaczmarek.

Koncert odbędzie się 2 stycznia o godzinie 19:00. Będzie dostępny [tutaj], a także na [profilu] Fundacji Grupy PKP w serwisie społecznościowym Facebook. Fundacja prosi o wsparcie!

Źródło tekstu: Pkp.pl/Serwis Kolejowy


Podziel się

Najczęściej czytane

Kontakt

Redaktor naczelny
Mateusz Wójtowicz
naczelny@serwiskolejowy.pl
Ul. Dąbrowskiego 6
87 - 100 Toruń
magnifiercross
Napisz do nas! linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram