fbpx
Źródło: Wikipedia

styczeń 2021

03

9:01:32

Autobusy zastępują kolej na niektórych połączeniach w woj. kujawsko-pomorskim

PKS Bydgoszcz to firma wybrana przez Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego do obsługi zastępczej komunikacji autobusowej na zawieszonych liniach kolejowych. Połączenia zostają uruchomione 3 stycznia, zgodnie z zapowiedzią marszałka Piotra Całbeckiego – czytamy w komunikacie na portalu województwa kujawsko-pomorskiego.

Zorganizowaniem komunikacji zastępczej zajmuje się powołany przez marszałka województwa zespół roboczy, który prowadził w tej sprawie rozmowy z czterema przedsiębiorstwami przewozowymi. Wybrana została oferta PKS Bydgoszcz, która była m.in. najtańsza. Marszałek wyjaśnia, że proces wyboru musiał potrwać, bo w tego rodzaju nadzwyczajnych sytuacjach niezbędne jest wypełnienie określonych procedur administracyjnych.

Od dziś autobusy w zastępstwie pociągów będą jeździć na trasach:

  • Wierzchucin-Lipowa-Tleń (2 pary)
  • Włocławek-Kaliska-Kutno (4 pary)
  • Bydgoszcz-Unisław-Chełmża (7 par - 4 w pełnej relacji i 3 w relacji Bydgoszcz-Unisław).

Nikt nie zostanie pozbawiony możliwości dojazdu do pracy, do lekarza czy szkoły. Rozpoczęliśmy uzgodnienia z lokalnymi samorządami, mamy też za sobą pierwsze spotkanie konsultacyjne z udziałem mieszkańców" mówi marszałek województwa kujawsko-pomorskiego Piotr Całbecki, cytowany na stronie Urzędu Marszałkowskiego.

Drugi z powołanych przez marszałka zespołów pracuje nad przywróceniem połączeń Laskowice-Czersk i Chełmża-Bydgoszcz. Nastąpi to 18 stycznia, jeśli zgodnie z zapowiedziami rządowymi zostaną w tym czasie zniesione niektóre obostrzenia przeciwepidemiczne i młodzież wróci do szkół. Rozkłady jazdy są konsultowane z lokalnymi środowiskami. Pierwsze ze spotkań konsultacyjnych w tej sprawie odbyło się pod koniec grudnia w Unisławiu w powiecie chełmińskim.

W grudniu 2020 roku na tory w Kujawsko-Pomorskiem wyjeżdżały codziennie 254 pociągi, w dwóch pierwszych tygodniach stycznia będą to 182 składy, a po 18 stycznia, kiedy nastąpi planowane linii do Czerska i do Chełmży – 198.

Rozkład jazdy dostępny jest na [stronie internetowej] przewoźnika.

Źródło tekstu: Kujawsko-pomorskie.pl/Serwis Kolejowy


Podziel się

Najczęściej czytane

Kontakt

Redaktor naczelny
Mateusz Wójtowicz
naczelny@serwiskolejowy.pl
Ul. Dąbrowskiego 6
87 - 100 Toruń
magnifiercross
Napisz do nas! linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram