fbpx
źródło: polregio.pl

Styczeń 2021

04

2:01:00

Polregio rusza z ankietą dla pasażerów z Kujawsko-Pomorskiego

Przedsiębiorstwo Polregio prosi mieszkańców Kujawsko-Pomorskiego o określanie w ankiecie swoich preferencji pasażerskich. Ma to związek z likwidacją części połączeń, będącą następstwem umowy podpisanej przez przewoźnika z Urzędem Marszałkowskim tego województwa.

Od 3 stycznia na części połączeń w Kujawsko-Pomorskim pociągi zostały zastąpione autobusami PKS Bydgoszcz. [czytaj więcej] Sytuacja jest wynikiem podpisanej 12 grudnia 2020 r. rocznej [umowy] pomiędzy władzami województwa a obsługującą tamtejsze regionalne połączenia spółką Polregio. Znaczne cięcia w zamówieniach dokonane przez Urząd Marszałkowski spowodowały, że umowa wystarczy na obsługę nieco ponad 2,2 mln pockm, czyli o 1,3 mln mniej niż w latach wcześniejszych.

Polregio walczy o przywrócenie zlikwidowanych połączeń kolejowych. W tym celu przeprowadza ankietę dla pasażerów, bo jak tłumaczy „Urząd Marszałkowski jest organizatorem transportu kolejowego w regionie i może zdecydować o cofnięciu niekorzystnych dla pasażerów zmian również w trakcie obowiązywania aktualnego rozkładu jazdy”. W badaniu zawarte są pytania o to, na jakiej trasie osoba odpowiadająca najczęściej korzysta z połączeń kolejowych, jakie godziny przejazdów są dla niej najbardziej dogodne i czy dysponuje alternatywnym środkiem transportu.

Zależy nam na tym, żeby uruchamiać jak najwięcej połączeń, dlatego chcielibyśmy renegocjować warunki umowy, które narzucił nam Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Prosimy o informację, jakie połączenia są dla Państwa najważniejsze? Których pociągów najbardziej Państwu brakuje w nowym rozkładzie?” – apeluje przewoźnik.

Ankietę można wypełnić [tutaj].

mw


Podziel się

Najczęściej czytane

Kontakt

Redaktor naczelny
Mateusz Wójtowicz
naczelny@serwiskolejowy.pl
Ul. Dąbrowskiego 6
87 - 100 Toruń
magnifiercross
Napisz do nas! linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram