fbpx
źródło: wikipedia.org

styczeń 2021

06

11:01:00

Bombardier z 30-letnim kontraktem w Kanadzie

Koncern Bombardier otrzymał 30-letni kontrakt na konserwację taboru kolei miejskiej w ramach projektu Finch West LRT w Toronto w Kanadzie – podaje brytyjski portal Railway-News. Firma zajmie się także utrzymaniem torów i linii napowietrznych.

Budowa linii Finch West ma zostać w pełni ukończona w 2023 roku. Projekt jest realizowany przez rządowe agencje Infrastructure Onatorio i Metrolinx oraz spółkę celową Mosaic Transit Partners Maintenance GP (MTM). Firma Mosaic jest odpowiedzialna za zaprojektowanie, budowę, sfinansowanie i utrzymanie nowej linii, a podwykonawcą został Bombardier. Dostawcą taboru kolejowego będzie francuski Alstom.

Prezes Bombardiera w regionie obu Ameryk Elliot G. Sander podkreśla, że Finch West LRT będzie gwarantem bezpiecznego i wydajnego transportu.

Cieszymy się, że staliśmy się częścią zespołu, który zwiększa możliwości transportowe dla mieszkańców miast Onatorio i Hamilton. Wnosimy do projektu naszą bogatą wiedzę i doświadczenie. Finch West LRT zapewni wysoki poziom bezpieczeństwa, wydajności i niezawodności transportu” – podkreśla Sander cytowany przez Railway-News.

Inicjatywa budowy linii 6 Finch West, znanej też jako projekt Finch West LRT, to jeden z elementów strategii na rzecz rozwoju transportu publicznego w Toronto ogłoszonej w 2007 roku. Długość nowej linii będzie liczyć 11 km i przebiegać przez 18 przystanków od stacji Finch West na linii 1 Yonge-University do północnego kampusu Humber College. Koszt realizacji inwestycji wyniesie ok. 1,2 mld dolarów.

pg


Podziel się

Najczęściej czytane

Kontakt

Redaktor naczelny
Mateusz Wójtowicz
naczelny@serwiskolejowy.pl
Ul. Dąbrowskiego 6
87 - 100 Toruń
magnifiercross
Napisz do nas! linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram