fbpx
Źródło: Wikipedia.org

Styczeń 2021

07

12:01:02

Wielka Brytania: Go-Ahead Group z wysoką oceną za redukcję emisji CO2

Eksperci z grupy CDP przyznali brytyjskiemu przewoźnikowi autobusowemu i kolejowmu Go-Ahead ocenę A- za zredukowanie emisji dwutlenku węgla. To najwyższy wynik w historii przewoźników w Wielkiej Brytanii – podaje brytyjski portal biznesowy MarketScreener.

Pomimo międzynarodowej ekspansji grupa Go-Ahead zanotowała 22% spadek emisji dwutlenku węgla na przestrzeni 4 lat, począwszy od 2016 roku. W tym czasie firma znacznie zwiększyła obszar swojej działalności, wchodząc na rynek Niemiec, Singapuru, Norwegii i Irlandii. W 2018 roku władze Go-Ahead doszły do wniosku, że trudne warunki atmosferyczne coraz częściej powodują problemy w świadczeniu usług transportowych. Ciężka zima nazwana „Bestią ze Wschodu”, która dotknęła wtedy Wielką Brytanię, zmusiła Go-Ahead do poszukiwania nowej strategii wobec zmian klimatycznych.

Obecnie grupa jest silnie zaangażowana we wdrażanie rozwiązań na rzecz zeroemisyjności. Wszystkie jej siedziby, dworce kolejowe i zajezdnie autobusowe są zasilane energią elektryczną o zerowej emisji dwutlenku węgla. Jest ona pozyskiwana z całkowicie odnawialnych źródeł, takich jak energia słoneczna, wiatrowa i wodna.

Katy Taylor, dyrektor ds. strategii i handlu w grupie Go-Ahead, wskazuje, że ranking CDP odzwierciedla zaangażowanie firmy w działania na rzecz klimatu.

„Pociągi i autobusy zapewniają przyjazny dla środowiska środek transportu, a dzięki inwestycjom w najnowocześniejsze technologie, każdego roku ograniczamy emisję dwutlenku węgla. Jako odpowiedzialna firma zapewniamy, że nadal będziemy pracować nad rozwiązaniami, które pozwolą jeszcze bardziej zmniejszyć nasz ślad węglowy” – podkreśla Katy Taylor cytowana przez MarketScreener.

Grupa Go-Ahead prowadzi też ekoprogramy motywacyjne dla pracowników. To m.in. ustalanie celów w zakresie redukcji zużycia energii dla zarządców stacji kolejowych i premie pieniężne dla kierowców autobusów, którzy jeżdżą oszczędnie. Dodatkowo pracownik, który zaproponuje najlepszą metodę oszczędzania energii, może liczyć na otrzymanie samochodu elektrycznego.

pg


Podziel się

Najczęściej czytane

Kontakt

Redaktor naczelny
Mateusz Wójtowicz
naczelny@serwiskolejowy.pl
Ul. Dąbrowskiego 6
87 - 100 Toruń
magnifiercross
Napisz do nas! linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram