fbpx
Pexels.com

styczeń 2021

08

9:01:27

Fundacja Grupy PKP apeluje o pomoc dla Jerzyka

Zbiórka charytatywna dla podopiecznego Fundacji Grupy PKP zakończy się dzisiaj. Fundacja apeluje o wsparcie i wpłaty na operację ratującą życie chłopca.

Jerzyk, dziecko pracownika  PKP Polskich Linii Kolejowych S.A., potrzebuje 800 tys. złotych na operację ratującą mu życie – czytamy na stronie Fundacji. Do tej pory maluch przeszedł  dwie ciężkie operacje serca i osiem zabiegów. Chłopiec przez dwa lata mieszkał w szpitalu, był wiele razy reanimowany. Obecnie przebywa z rodzicami w domu, ale jego stan nie jest dobry i wymaga natychmiastowego leczenia. Klinika w Genewie zaproponowała skorygowanie tego, co w serduszku nadal nie działa poprzez przebadanie przypadłości Jerzyka i leczenie w dwóch etapach kardiochirurgicznych.

 "Jerzyk pilnie wymaga leczenia. Koszt operacji wynosi 800 tys. zł. By zebrać tak dużą sumę pieniędzy, rodzice zwrócili się do nas o pomoc. Mamy mało czasu, a dzięki uprzejmości Michała Kaczmarka organizujemy specjalny i wyjątkowy koncert online, podczas którego będziemy zbierać pieniądze na operację dziecka” – podkreśla Katarzyna Kucharek, prezes zarządu Fundacji Grupy PKP.

2 stycznia pod hasłem „Gramy dla Jerzyka” odbył się koncert charytatywny online. Zbiórkę wsparł wokalista Michał Kaczmarek, który przygotował wyjątkowy występ, podczas którego można było wpłacać pieniądze na operację. Jeśli ktoś nie mógł uczestniczyć tego dnia w wydarzeniu, to nic straconego. Zapis koncertu nadal można obejrzeć jest [tutaj].

Zbiórka na leczenie Jerzyka zakończy się dzisiaj. Liczy się każda złotówka!  Fundacja Grupy PKP prosi o przelewy na numer konta: 59 1320 0019 1649 3010 2000 0017. Treść przelewu: darowizna na cele statutowe – dla Jerzyka.

Źródło tekstu: Pkp.pl/Serwis Kolejowy


Podziel się

Najczęściej czytane

Kontakt

Redaktor naczelny
Mateusz Wójtowicz
naczelny@serwiskolejowy.pl
Ul. Dąbrowskiego 6
87 - 100 Toruń
magnifiercross
Napisz do nas! linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram