fbpx
źródło: pixabay.com

styczeń 2021

08

8:01:18

Niebezpieczny incydent w podszczecińskim Gryfinie

Wstrzymaniem ruchu na odcinku linii kolejowej między Gryfinem a Szczecinem zakończył się incydent, do którego doszło 7 stycznia około godz. 13:30. Przyczyną było znalezienie się na jednym torze pociągu relacji Szczecin Główny-Zielona Góra oraz składu jadącego z Gryfina do stacji Szczecin Główny – informuje Głos Szczeciński.

Do zdarzenia doszło niedaleko Gryfina w woj. zachodniopomorskim. Według wstępnych ustaleń pociąg jadący do Zielonej Góry nie zatrzymał się przed semaforem pokazującym sygnał „stój!”. Przyczyny kontynuowania przez maszynistę jazdy mimo nakazu jej wstrzymania nie są na ten moment znane.

Pociąg został zatrzymany "radio-stopem" przez maszynistę pociągu relacji Gryfino - Szczecin Główny. Pociągi zatrzymały się w niezagrażającej odległości” - mówi cytowany przez gs24.pl Bartosz Pietrzykowski z PKP Polskich Linii Kolejowych.

Ruch na trasie został wznowiony o godz. 14:40. Badaniem przyczyn, które doprowadziły do incydentu, zajmie się komisja powołana przez PKP PLK.

hp


Podziel się

Najczęściej czytane

Kontakt

Redaktor naczelny
Mateusz Wójtowicz
naczelny@serwiskolejowy.pl
Ul. Dąbrowskiego 6
87 - 100 Toruń
magnifiercross
Napisz do nas! linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram