fbpx
Twitter.com/Etihad Rail

styczeń 2021

08

12:01:47

ZEA: rozpoczęło się układanie torów na trasie Etihad Rail Stage 2

W Zjednoczonych Emiratach Arabskich ruszyło układanie torów w ramach trwającego drugiego etapu budowy krajowej sieci kolejowej – informuje brytyjski portal Railway Gazette. W uroczystości inauguracji prac w mieście Ruwais wziął udział szejk Hamdan bin Zayed Al Nahyan, przedstawiciel władcy w regionie Al Dhafrah.

Projekt o wartości 1,5 mld dirhamów (ponad 4 mld dolarów amerykańskich), obejmuje budowę dwutorowego szlaku o długości 139 km, który biegnąc na zachód połączy miasto Ruwais z Ghuweifat na granicy z Arabią Saudyjską. Prace na odcinku są prowadzone przez chińską firmę China State Construction Engineering Corporation oraz południowokoreańskie przedsiębiorstwo SK Engineering & Construction. Do tej pory zrealizowano ok. 60 % inwestycji.

Źródło: https://twitter.com/hamdanbinzayed

Obecny na inauguracji szejk Hamdan bin Zayed Al Nahyan zwrócił uwagę, że opracowanie i zrealizowanie projektu kolejowego to niezwykle ważna część strategii gospodarczej Zjednoczonych Emiratów Arabskich na kolejne 50 lat. Wyjaśnił, że zrównoważony sektor transportu będzie jednym z głównych czynników, które pozytywnie wpłyną na wzrost krajowego PKB. W czasie wizyty szejk odbył również spotkanie z rodakami pracującymi nad projektem. Wśród nich znaleźli się pierwsi absolwenci kolejowego programu edukacyjnego Etihad Rail.

Plan budowy sieci kolejowej w Zjednoczonych Emiratach Arabskich został podzielony na trzy etapy. Pierwszy, obejmujący budowę trasy Al-Ruwais–Shah, został ukończony w 2015 roku. Docelowo w kraju ma zostać wybudowanych 1200 kilometrów linii kolejowych przebiegających wzdłuż państwa – od Ghuweifat przy granicy z Arabią Saudyjską, do Fudżajry nad Zatoką Omańską.

pg


Podziel się

Najczęściej czytane

Kontakt

Redaktor naczelny
Mateusz Wójtowicz
naczelny@serwiskolejowy.pl
Ul. Dąbrowskiego 6
87 - 100 Toruń
magnifiercross
Napisz do nas! linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram