fbpx
źródło: facebook.com/ Fundacja Grupy PKP

styczeń 2021

10

9:01:00

Komputery od Fundacji PKP pomogą w walce z koronawirusem

Fundacja Grupy PKP wraz z PKP Energetyka przekazały Głównemu Inspektoratowi Sanitarnemu sprzęt komputerowy o łącznej wartości blisko 40 tys. zł. Komputery zostaną wykorzystane przez wojewódzkie stacje sanitarne w Krakowie i Łodzi.

W wyniku darowizny Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Krakowie oraz Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Łodzi zostały wyposażone łącznie w 75 stanowisk komputerowych. Sprzęt pomoże w realizacji zadań związanych z przeciwdziałaniem COVID-19.

Bohaterami w walce ze skutkami pandemii są przede wszystkim ludzie – to oni, poprzez wykonywanie swoich obowiązków zawodowych związanych z ochroną zdrowia – zmagają się codziennie w nierównej walce z podstępnym wrogiem. Mamy jednak świadomość, że ich zadania byłyby o wiele trudniejsze w realizacji, gdyby nie odpowiednie wsparcie techniczne. Dlatego też jesteśmy głęboko przekonani, że sprzęt komputerowy, który przekazujemy stacjom sanitarnym dzięki spółce PKP Energetyka, pozwoli na jeszcze sprawniejsze wykonywanie stojących przed nimi wyzwań” – podkreśla prezes zarządu Fundacji Grupy PKP Katarzyna Kucharek.

Rozbudowa infrastruktury technicznej wspierającej pracę inspekcji sanitarnej to jedno z najpilniejszych zadań w walce z pandemią. Sprzęt przekazany przez Fundację Grupy PKP pomoże w szybszym zbieraniu i analizowaniu danych przez terenowe służby sanitarne, a tym samym w lepszej kontroli zakażeń”– wskazuje rzecznik prasowy Głównego Inspektoratu Sanitarnego Jan Bondar.

Wiemy z własnego doświadczenia, jak bardzo technologia pomaga w walce z kryzysem. Zwłaszcza w pandemii sprawdza się znana prawda, że nie można sprawnie zarządzić tym, czego nie można zmierzyć. Dlatego tak ważne jest, aby regionalne jednostki sanepidu miały odpowiednie narzędzia. Dzięki temu mogą podejmować lepsze decyzje. To nasz drobny wkład i jednocześnie podziękowanie za ogromny wysiłek wszystkich służb medycznych” – zaznacza Beata Górniak, członek zarządu PKP Energetyka.

Dotychczas za pośrednictwem Fundacji Grupy PKP w ramach zwalczania skutków pandemii wywołanej SARS-CoV-2 spółki kolejowe przekazały placówkom medycznym ponad 5 mln złotych, m.in. na zakup sprzętu dla Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Warszawie oraz odczynników i innych środków, żeby uruchomić badania laboratoryjne w kierunku COVID-19 w Narodowym Instytucie Leków. Oprócz pomocy finansowej dla placówek medycznych Fundacja Grupy PKP prowadzi również działania wspierające. Polegają one m.in. na pomocy osobom przebywającym w kwarantannie domowej, udostępnianiu maseczek pracownikom branży kolejowej oraz zbiórce komputerów, niezbędnych do e-learningu, dla dzieci z rodzin potrzebujących takiego wsparcia. Wspólnie z Caritas Polska i Fundacją Wsparcia Ratownictwa RK oraz Centrum Okopowa Fundacja Grupy PKP przekazała prawie 26 000 litrów wody źródlanej Żywiec Zdrój w ramach akcji #WdzięczniMedykom.

Źródło tekstu: Pkp.pl/Serwis Kolejowy


Podziel się

Najczęściej czytane

Kontakt

Redaktor naczelny
Mateusz Wójtowicz
naczelny@serwiskolejowy.pl
Ul. Dąbrowskiego 6
87 - 100 Toruń
magnifiercross
Napisz do nas! linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram