fbpx
Plk-sa.pl

styczeń 2021

11

1:01:05

PKP PLK: pasażerowie skorzystają z nowego przystanku w Łodzi

W marcu podróżni skorzystają z przystanku Łódź Andrzejów Szosa na linii Łódź Widzew-Łódź Olechów. To kolejna inwestycja PKP Polskich Linii Kolejowych S.A., która zwiększy dostęp do pociągów w aglomeracji łódzkiej. Na wiosnę zaplanowano udostępnienie przystanków Łódź Warszawska, Radogoszcz Wschód i Retkinia. Mieszkańcy korzystają już z reaktywowanych przystanków na Olechowie. Wartość inwestycji przekracza 51 mln zł.

Po 20 latach będzie można korzystać z przystanku Łódź Andrzejów Szosa. Odnowione perony zapewnią lepszą komunikację i dogodne przesiadki we wschodniej części miasta m.in. mieszkańcom łódzkiego Andrzejowa oraz Andrespola i Bedonia.

Na peronach ułożono nową nawierzchnię i wybudowano dogodne dojścia dostosowane m.in. do potrzeb osób o ograniczonych możliwościach poruszania się. Do marca dla podróżnych będą przygotowane wiaty, ławki, jasne oświetlenie, a także czytelne oznakowanie i gabloty z rozkładami jazdy. Bezpieczeństwo zapewni wyremontowane wygrodzenie. Prace rozpoczęły się na przełomie listopada i grudnia 2020 roku. Zadanie o wartości ok. 250 tys. zł jest finansowane ze środków PLK.

PLK zwiększają ofertę komunikacji w aglomeracji łódzkiej

PLK konsekwentnie zwiększają dostępność do podróży koleją w aglomeracji łódzkiej. Od grudnia podróżni i mieszkańcy na trasie Łódź Widzew-Zgierz korzystają z nowego przejścia podziemnego i windy na przystanku Łódź Stoki. Jest dodatkowe dojście do peronu na przystanku Łódź Arturówek. W Łodzi Marysinie od sierpnia pasażerowie korzystają z drugiego peronu z pochylnią dla osób o ograniczonych możliwościach poruszania się. Mijanka zwiększyła przepustowość jednotorowej linii kolejowej Łódź Widzew-Zgierz.

Z projektu RPO woj. łódzkiego o wartości 49,3 mln zł PLK wybudowały 3 nowe przystanki: Łódź Warszawska i Łódź Radogoszcz Wschód na linii Łódź Widzew-Zgierz oraz Łódź Retkinia na odcinku Łódź Kaliska-Łódź Lublinek. Są na nich nowe perony, wiaty i ławki, oświetlenie. Zamontowano czytelne oznakowanie, oraz infokioski i wyświetlacze systemu dynamicznej informacji pasażerskiej. W marcu przystanki zostaną oddane do użytku.

Od grudnia 2019 r. na linii Łódź Widzew-Łódź Olechów mieszkańcy korzystają z wyremontowanych przystanków Łódź Olechów Wschód, Łódź Olechów Zachód oraz Łódź Olechów Wiadukt. Przystanki zapewniają m.in. dogodne podróże pracownikom zatrudnionym na terenie Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej na Olechowie. Wartość prac ze środków PLK to ok. 1,5 mln zł.

Źródło tekstu: Plk-sa/Serwis Kolejowy


Podziel się

Najczęściej czytane

Kontakt

Redaktor naczelny
Mateusz Wójtowicz
naczelny@serwiskolejowy.pl
Ul. Dąbrowskiego 6
87 - 100 Toruń
magnifiercross
Napisz do nas! linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram