fbpx
źródło: nightjet.com

styczeń 2021

12

10:01:45

Nightjet zawiesza kolejne połączenia

Austriackie Koleje ÖBB, które są właścicielem marki Nightjet, poinformowały o zawieszeniu części świadczonych przez siebie usług dot. nocnych pociągów. Decyzję podjęto w związku ze spadkiem liczby pasażerów oraz restrykcjami, jakie wprowadzone zostały przez rządy europejskich państw na skutek pandemii Covid-19.

Pośród szeregu zawieszonych połączeń przewoźnik świadczący usługi w zakresie nocnych pociągów relacji międzynarodowych postanowił także czasowo wstrzymać połączenia na trasie Warszawa-Wiedeń oraz jadący przez Polskę pociąg Wiedeń-Berlin. Wygaszenie kursów łączących stolicę Austrii ze stolicami Niemiec i Polski nastąpi w połowie stycznia (ostatni przed wstrzymaniem usług przejazd z Warszawy do Wiednia odbędzie się 15 tycznia, a kurs powrotny z Berlina do Wiednia - 17 stycznia).

ÖBB w pełni rozumie wszystkie lokalne i krajowe środki, które są podejmowane w celu powstrzymania pandemii (...), ale musi odpowiednio zareagować na tę okoliczność ze względu na wysokie bariery w podróżowaniu” – czytamy w komunikacie przewoźnika.

Wprowadzone ograniczenia odczują również podróżni, którzy odbywają przejazdy między Austrią i Niemcami, Niemcami i Szwajcarią, a także połączeń do Włoch, Holandii oraz Belgii. W większości przypadków operator nocnych pociągów planuje wznowienie kursów w połowie lutego. Usługi świadczone na terenie naszego kraju – według założeń operatora – powrócą miesiąc później.

Przewoźnik zapewnia, że pasażerowie, których dotyczy problem, otrzymają zwrot kosztów zakupionych biletów lub mogą dokonać zmiany rezerwacji na termin późniejszy. W tym celu ÖBB zachęca do kontaktu ze swoim działem obsługi klienta lub odpowiednimi partnerami kolejowymi i punktami sprzedaży.

PKP Intercity informuje na swojej stronie internetowej o wstrzymaniu sprzedaży biletów na pociągi Nightjet relacji Przemyśl-Berlin/Berlin-Przemyśl. Polski przewoźnik zawiesił także dystrybucję biletów na grupę wagonów obsługujących trasę Warszawa-Budapeszt w składzie pociągu „Chopin”.

Szczegółowe informacje o zmianach dot. kursów międzynarodowych obsługiwanych przez PKP Intercity znajdziesz [tutaj].

hp


Podziel się

Najczęściej czytane

Kontakt

Redaktor naczelny
Mateusz Wójtowicz
naczelny@serwiskolejowy.pl
Ul. Dąbrowskiego 6
87 - 100 Toruń
magnifiercross
Napisz do nas! linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram