fbpx
źródło: youtube.com/gostynin24

styczeń 2021

12

1:01:25

TLK „Chemik” włączył Gostynin i Płock do siatki połączeń dalekobieżnych

Zgodnie z zapowiedziami PKP Intercity uruchomiło 10 stycznia połączenie kolejowe relacji Katowice-Płock. Pociąg TLK „Chemik” pozwala na lepsze skomunikowanie Gostynina i Płocka z resztą kraju.

Nowy pociąg dalekobieżny to atrakcyjna oferta dla mieszkańców dwóch miast, które od kilkunastu lat nie posiadały tego typu połączenia. Poza skomunikowaniem z Katowicami umożliwia on płocczanom i gostynianom bezpośrednią podróż do Kutna, Łodzi oraz Częstochowy – informuje portal Dziennik Płocki.

PKP Intercity w obecnie obowiązującym rozkładzie zaplanowało codzienny wyjazd pociągu „Chemik” ze stacji w Katowicach na godz. 17:31 (dojazd do Płocka przewidziano na godz. 23:06). Z Płocka skład wyrusza w drogę o godz. 5:24.

Przez wzgląd na prace modernizacyjne, które prowadzone są na linii kolejowej nr 16, połączenie realizowane jest przez Łowicz i Koluszki. Po zakończeniu działań na ww. trasie czas przejazdu pociągu ulegnie skróceniu, a skład skierowany zostanie na korytarz biegnący przez Łęczycę i Zgierz.

TLK „Chemik” zapewnia lepsze skomunikowanie z siatką połączeń mieszkańcom dwóch miast, które łącznie zamieszkuje 140 tys. osób. PKP Intercity zaznacza jednak, że sytuacja związana z pandemią Covid-19 oraz restrykcje, jakie wprowadzane są w Polsce, wpływają na liczbę podróżnych. Na podstawie prowadzonych analiz przewoźnik zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian odzwierciedlających aktualne zapotrzebowanie na przejazdy.

hp


Podziel się

Najczęściej czytane

Kontakt

Redaktor naczelny
Mateusz Wójtowicz
naczelny@serwiskolejowy.pl
Ul. Dąbrowskiego 6
87 - 100 Toruń
magnifiercross
Napisz do nas! linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram