fbpx
Kgsok.pl

styczeń 2021

13

10:01:44

Funkcjonariusze SOK obezwładnili nożownika

W niedzielę 10 stycznia 2020 roku na stacji Kraków Główny pracownik ochrony dworca został zaatakowany nożem przez agresywnego 24-latka. Funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei obezwładnili napastnika, ujęli i przekazali w ręce Policji.

W dniu 10.01.2020 roku o godzinie 6:45 dowódca ochrony dworca Kraków Główny Osobowy powiadomił funkcjonariusza służby dyżurnej z Komendy Regionalnej Straży Ochrony Kolei w Krakowie, że podczas próby przeprowadzenia interwencji jeden z pracowników ochrony dworca został zaatakowany przez mężczyznę, który groził mu nożem. Z obawy o własne bezpieczeństwo pracownik ochrony odstąpił od dalszej interwencji, a napastnik oddalił się i najprawdopodobniej przebywał na terenie stacji.

Po analizie obrazu z monitoringu stacji Kraków Główny funkcjonariusze SOK niezwłocznie zlokalizowali miejsce pobytu agresywnego mężczyzny, a we wskazany rejon skierowano dwa patrole SOK. W chwili przybycia funkcjonariuszy SOK sprawca przebywał w rejonie schodów holu kasowego. W rękach trzymał nóż o długości ostrza około 35 cm.

Funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei natychmiast podjęli interwencję unieszkodliwiając mężczyznę, stosując środki przymusu bezpośredniego w postaci chwytów obezwładniających i kajdanek.

Ujęty 24-letni mieszkaniec Krakowa wraz z zabezpieczonym dowodem rzeczowym w postaci noża został przekazany funkcjonariuszom z Komendy Miejskiej Policji w Krakowie. Dalsze czynności w sprawie prowadzi Komisariat II Policji w Krakowie. 

Źródło tekstu: Kgsok.pl/Serwis Kolejowy


Podziel się

Najczęściej czytane

Kontakt

Redaktor naczelny
Mateusz Wójtowicz
naczelny@serwiskolejowy.pl
Ul. Dąbrowskiego 6
87 - 100 Toruń
magnifiercross
Napisz do nas! linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram