fbpx
źródło: youube.com/NewChinaTV

styczeń 2021

14

7:01:28

Szybka kolej dociera do kolejnego regionu Chin

Mieszkańcy autonomicznego regionu Ningxia Hui w północno-zachodnich Chinach mogą w pełni korzystać z przewozów koleją dużych prędkości – informuje portal Railway Gazette. Otwarcie nowej linii o długości 617 km pozwala na szybkie podróżowanie między miastami Yinchuan i Xi’an.

Na uruchomionej pod koniec grudnia 2020 roku trasie znajduje się 18 przystanków. Inwestycja była realizowana od 2015 r., a jej łączny koszt to ponad 80 mld juanów, czyli około 10 mld euro. Obecnie pociągi mogą jeździć po niej z maksymalną prędkością 250 km/h. W przyszłości ma zostać przystosowana do ruchu z prędkością 350 km/h.

Dzięki otwarciu nowej linii czas podróży między stolicami prowincji Shaanxi i Ningxia skrócił się z 14 do zaledwie 3 godzin – to ogromne udogodnienie dla podróżnych. Wraz z otwarciem trasy wszystkie regiony na poziomie prowincji w Chinach kontynentalnych zostały podłączone do stale rozbudowywanej sieci kolei dużych prędkości. Wyjątkiem pozostaje Tybetański Region Autonomiczny.

W ubiegłym roku Koleje Chińskie otworzyły 4993 km nowych linii kolejowych, z czego 2900 km stanowią linie dużych prędkości. W wyniku licznych inwestycji całkowita długość sieci kolejowej w Chinach wynosi ponad 146 000 km – to wzrost o 21% w porównaniu ze stanem na koniec 2015 roku. W tym roku ma powstać 3700 nowych linii przystosowanych do ruchu szybkich pociągów.

pg


Podziel się

Najczęściej czytane

Kontakt

Redaktor naczelny
Mateusz Wójtowicz
naczelny@serwiskolejowy.pl
Ul. Dąbrowskiego 6
87 - 100 Toruń
magnifiercross
Napisz do nas! linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram