fbpx
źródło: pixabay.com

styczeń 2021

14

9:01:21

Warszawa: Tragiczny wypadek z udziałem pociągu Kolei Mazowieckich

We wtorek około godz. 16. na odcinku linii kolejowej między Gocławkiem a Olszynką Grochowską doszło do śmiertelnego potrącenia znajdującego się na torach mężczyzny. Pomimo reakcji maszynisty, który hamował oraz dawał sygnały, nie udało się uniknąć wypadku.

Pociąg Kolei Mazowieckich relacji Pilawa-Sochaczew miał dojechać do stacji końcowej o godz. 17:15. W wyniku nieszczęśliwego zdarzenia, do jakiego doszło na torach w stołecznej dzielnicy Praga Południe jego kurs od przystanku Warszawa Gocławek został odwołany.

Policja informuje, że do wypadku doszło przed godz. 16:00. Mężczyzna wszedł na torowisko i pomimo sygnałów dawanych przez maszynistę pociągu KM został śmiertelnie potrącony.

W następstwie zdarzenia ruch na trasie był utrudniony. Na miejscu sprawę badał prokurator oraz grupa dochodzeniowo-śledcza. Z informacji opublikowanych przez lokalne media wynika, że zarówno maszynista jak i obsługa pociągu byli trzeźwi.

hp


Podziel się

Najczęściej czytane

Kontakt

Redaktor naczelny
Mateusz Wójtowicz
naczelny@serwiskolejowy.pl
Ul. Dąbrowskiego 6
87 - 100 Toruń
magnifiercross
Napisz do nas! linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram